Portal Gastronomiczny

Utytułowany dwiema gwiazdkami Michelin Przemysław Klima otworzy nową restaurację w Krakowie

Przemysław Klima, szef kuchni z renomowanej Bottiglierii 1881, ogłosił plany otwarcia swojej nowej restauracji w Krakowie już wiosną 2024 roku. Nowy koncept gastronomiczny ma być spełnieniem długotrwałych marzeń Klimy, który od pewnego czasu dzieli się z fanami relacjami z prac remontowych w lokalu.

Po niepowodzeniu wcześniejszych planów związanych z inną lokalizacją, Przemysław Klima skupił się na nowym projekcie, którego prace są już zaawansowane. W swoich mediach społecznościowych wyraził niecierpliwość w oczekiwaniu na chwile, kiedy będzie mógł powitać gości w „nowym domu” wraz z nadejściem wiosny.

  • Ostanie tygodnie były ciężkie ale bardzo pozytywne pod względem kreatywności i zaangażowania. Nasz nowy koncept będzie spełnieniem marzeń, które bardzo długo w nas dojrzewały. Kochamy jedzenie oraz gości, którzy do nas wracają. Dlatego tworzymy miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać nasze kolejne oblicze. Nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy się wiosną w naszym nowym domu. – napisał Przemysław Klima w imieniu własnym i całego zespołu restauracji Bottiglieria 1881.

Nowa restauracja będzie mieć charakter bistro i pomieścić około 50-60 gości. Centralnym punktem lokalu będzie duża, otwarta kuchnia, przy której będą dostępne miejsca do siedzenia dla gości. Wnętrze restauracji będzie utrzymane w naturalnym, sielskim stylu, z wykorzystaniem jasnego drewna i skóry, co stworzy przyjemną i przytulną atmosferę dla odwiedzających.
foto. Przemysław Klima FB
Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Aktualności

 

„Polska od Kuchni” akcja promująca gastronomię startuje z XIII edycją konkursu - Złoty Widelec

 

Kto będzie polskim Chocolate Masters?

 

Fun dining. Prosto i genialnie Przemysław Klima

Udostępnij

 

Winterhalter przedstawia: nowe zmywarki tunelowe z Serii MT.

 

Premiera książki „Tutto Il Mare i Ryby i Owoce Morza” - Makro