Portal Gastronomiczny

iHexagon firmy Rational gwarantuje najwyższą jakość potraw w najkrótszym czasie.

Początek nowej ery – firma RATIONAL wprowadza nową kategorię produktów: iHexagon firmy Rational gwarantuje najwyższą jakość potraw w najkrótszym czasie.

Firma Rational rozpoczęła rok z przytupem: zupełnie nowy iHexagon światowego lidera rynku to pierwsze urządzenie, które koordynuje parę, gorące powietrze i mikrofale z niezrównaną inteligencją, zapewniając doskonałe rezultaty szybciej niż kiedykolwiek – na każdej półce urządzenia w rozmiarze 6-1/1. W ten sposób firma po raz trzeci w swojej historii ustanawia nową kategorię produktów uzupełniającą piec konwekcyjno-parowy i iVario.

Pod koniec lutego Markus Paschmann, Chief Sales & Marketing Officer w Rational, wraz ze specjalistami z Działu Badań i Rozwoju oraz zespołem projektowym przedstawił urządzenie iHexagon w ramach prezentacji online. Głównym punktem prezentacji było serce nowego urządzenia: iClimateBoost. Ten asystent gotowania inteligentnie dostosowuje działanie pary, gorącego powietrza i mikrofal do danego produktu. Umożliwia to przyrządzanie najwyższej jakości potraw w niezwykle krótkim czasie.

Markus Paschmann wyjaśnia: „Dzięki iHexagon jesteśmy pierwszymi na rynku, którym udało się wprowadzić gorące powietrze, parę i mikrofale do komory tak inteligentnie, że energia jest rozprowadzana równomiernie na wszystkich sześciu półkach”. W ten sposób użytkownik otrzymuje jednakowo dobre rezultaty na wszystkich półkach i może przyrządzać różne produkty jednocześnie. „Mimo największego doświadczenia w gotowaniu na rynku osiągnięcie to było wyzwaniem również dla nas. Ponieważ na początku nie byliśmy zadowoleni z jakości potraw”, kontynuuje Paschmann. Jednak projektanci produktu szybko znaleźli rozwiązanie: technologia mikrofalowa została zestawiona z najwyższą mocą grzewczą, jaką kiedykolwiek opracowała firma RATIONAL. W ten sposób udało się przywrócić równowagę sił. W połączeniu ze świeżą parą oba rodzaje energii są tak inteligentnie sterowane, że umożliwiają przyrządzanie soczystych potraw z odpowiednim przyrumienieniem i aromatem smażenia. „Jestem dumny z tego, że mogę zaprezentować i wprowadzić na rynek to technicznie arcydzieło. iHexagon pokazuje, że znamy wyzwania naszych klientów i reagujemy na nie innowacjami”, wyjaśnia prezes zarządu.

Urządzenie iHexagon jest skierowane w szczególności do klientów, których koncepcja biznesowa jest zorientowana zarówno na jakość, jak i szybkość. iHexagon jest z jednej strony w stanie produkować duże ilości, a więc może być wykorzystywane na przykład w ramach przygotowań dla dużych grup lub do zapełniania bufetów. Z drugiej strony, dzięki swojej szybkości, jest w stanie ekspresowo dostarczać świeże potrawy i błyskawicznie podgrzewać przekąski, nawet w godzinach szczytu. Oznacza to brak kolejek i zwiększenie sprzedaży.

Model iHexagon jest interesujący przede wszystkim w kuchniach, w których stosuje się ustandaryzowane potrawy i procesy. W tym przypadku szczególnie dobrze sprawdza się dodatkowo ConnectedCooking, cyfrowa platforma firmy Rational do zarządzania kuchniami. Za pomocą ConnectedCooking można na przykład ustawić MyDisplay, opcję pozwalającą na indywidualne dostosowanie najważniejszych funkcji na wyświetlaczu i rozesłanie tych ustawień na wszystkie urządzenia. Umożliwia to obsługę urządzeń jednym dotknięciem palca i ułatwia pracę, w szczególności w kuchniach bez wykwalifikowanego personelu.

Koncepcję urządzenia iHexagon dopełnia autonomiczny proces mycia z wykorzystaniem iCareSystem AutoDose. W urządzeniu zintegrowane są zasobniki z preparatami myjącymi i pielęgnacyjnymi, dzięki czemu są one bezpiecznie zamknięte. Pozwala to wyeliminować kontakt z chemią i nieprawidłowe dozowanie, a zamiast tego zapewnia większe bezpieczeństwo pracy i ogranicza koszty.

Wszystkie te cechy sprawiają, że iHexagon jest inteligentnym specjalistą w określonych zakresach zastosowania. Dla wszystkich pozostałych kuchni profesjonalnych firma Rational nadal oferuje rozwiązanie w postaci iCombi i iVario. Dlatego firma zdecydowała się również na zatrudnienie specjalistów ds. produktów i zastosowań, oferujących fachowe doradztwo i potrafiących określić, czy model iHexagon będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Rational iHexagon

Urządzenie iHexagon jest już dostępne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.
W kolejnych krajach będzie wprowadzane stopniowo.

Markus Paschmann podsumowuje wdrożenie na rynek w następujący sposób: „Wraz z iHexagon stworzyliśmy nową, inteligentną kategorię produktów, których właściwości są unikalne na rynku. Już teraz mówimy o początku nowej ery”. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie rational-online.com, gdzie można jeszcze raz obejrzeć pełną prezentację.

Facebook http://facebook.com/RATIONAL.POL
Twitter    http://twitter.com/RATIONAL_AG
Youtube http://www.youtube.com/user/RATIONALAG

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/rational-ag/

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Bulion na każdą porę roku – w trosce o dobre samopoczucie i urodę.

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Selgros HoReCa zaprasza na Targi Gastro Hotel w Kołobrzegu

Udostępnij

 

Optymalna eksploatacja urządzeń gastronomicznych: Kluczowa rola mycia i pielęgnacji

 

Nowości od Bonduelle Food Service rozwijają kreatywność dzięki roślinnym innowacjom