Portal Gastronomiczny

Akademia Inspiracji MAKRO zaprasza na szkolenia

Akademia Inspiracji MAKRO rozszerzyła swoją ofertę o dwudniowe szkolenia. Tematyka nowych warsztatów dotyczy wybranych kategorii produktów oraz technik wykorzystywanych przy pracy z nimi. W ofercie pojawiły się kursy: „Kurczak od A do Z”, „Ryba od głowy do ogona” oraz „Pasztety i terriny”. Kolejne już wkrótce.  

Dotychczasowa oferta Akademii Inspiracji MAKRO opierała się na jednodniowych warsztatach oraz kompleksowych 5-dniowych kursach kucharskich i cukierniczych. Wprowadzenie do oferty dwudniowych szkoleń jest odpowiedzią na potrzeby uczestników kursów. Zgłaszali oni chęć zdobycia wiedzy i umiejętności w szerszym zakresie niż w ramach jednodniowego spotkania. Wydłużenie warsztatów daje również możliwość całkowitego wykorzystania produktów zgodnie z zasadą zero waste, co przekłada się na optymalizację food costu w menu restauracji.

Jak podkreśla Rafał Zaręba, Executive Chef w Akademii Inspiracji MAKRO, zespół szefów kuchni Akademii Inspiracji pozostaje w stałym kontakcie z branżą gastronomiczną. Obserwujemy również sytuację na rynku. Naszym głównym celem jest dostarczanie praktycznych rozwiązań dla naszych klientów oraz wiedzy, którą chcą przekazać swoim pracownikom – dodaje.

W najnowszej ofercie Akademii Inspiracji pojawiły się warsztaty dotyczące kurczaka oraz jego obróbki, ryby i pasztetów oraz terriny.

  W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy jeszcze większe wykorzystanie kurczaka w restauracjach i chęć pokazania go w karcie menu jako wartościowy produktNaszą odpowiedzią na potrzeby rynku jest więc warsztat „Kurczak od A do Z”, podczas którego uczestnicy poznają między innymi sposoby przygotowywania podrobów, znakomitych wywarów, sosów oraz wykwintnych dań z kurczęciaJest to pierwszy z dwudniowych kursówW planach jest poszerzenie oferty – mówi Rafał Zaręba.

Warsztaty dają uczestnikom możliwość zdobycia fundamentalnej wiedzy i umiejętności oraz podniesienia kompetencji.

 Przykładem szkolenia, podczas którego uczestnicy poznają najważniejsze zasady pracy z produktami i prawidłowy sposób ich przechowywania jest „Ryba od głowy do ogona”. Kursanci uczą się między innymi technik filetowania, a więc podstawowych czynności, które ułatwią dalszą pracę – mówi Rafał Zaręba.

Programy warsztatów oraz ich terminy są dostępne na stronie https://akademia-inspiracji-makro.pl/kalendarz/.

Akademia Inspiracji MAKRO to centrum szkoleniowe i studio kulinarne dedykowane profesjonalnej gastronomii, które funkcjonuje w ramach struktur MAKRO Polska. Jej głównym celem jest wsparcie branży gastronomicznej poprzez rozwój kompetencji pracowników każdego szczebla – kucharzy, szefów kuchni, managerów, restauratorów oraz pracowników serwisu jak kelnerzy, barmani czy bariści.

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Bulion na każdą porę roku – w trosce o dobre samopoczucie i urodę.

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Selgros HoReCa zaprasza na Targi Gastro Hotel w Kołobrzegu

Udostępnij

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Bartłomiej Pawlikowski i Marcin Klóska zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w Przyrządzaniu dziczyzny!