Portal Gastronomiczny

Zlot Classica w Pałacu Mierzęcin

Na co dzień schowane w garażach, troskliwie okryte pokrowcami przez swoich właścicieli. Uruchamiane tylko gdy pogoda sprzyja i na wyjątkowe okazje. Mowa o najpiękniejszych i najcenniejszych kultowych, zabytkowych samochodach.

Już niedługo, od 15 do 18 czerwca czeka nas wyjątkowe wydarzenie – zlot Classica Mierzęcin

Ponad 50 załóg, w unikatowych, klasycznych samochodach z Polski i Europy odwiedzi malowniczy majątek Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Spotkają się już po raz szósty, na zlocie Classica Mierzęcin, by wymieniać się doświadczeniami, odświeżyć przyjaźnie i miło spędzić czas. Dla uczestników Zlotu organizator przewidział wiele atrakcji na miejscu oraz w terenie by pokazać piękno okolicy szerokiemu gronu Gości. Jedną z ulubionych atrakcji dostępnych dla uczestników Zlotu jest możliwość zwiedzania Winnicy Pałac Mierzęcin, przetwórni oraz Piwnicy Win oraz degustowanie lokalnych, renomowanych win, wytwarzanych przez gospodarzy. Uczestnicy, którzy są ciekawi okolicznych atrakcji, w piątek wybiorą się na rajd. Przy policyjnej asyście pokonają trasę z Mierzęcina do Barlinka.

Tradycją imprezy jest, że ‘zlotowicze’ spotykają się z lokalną społecznością by dzielić się swoją pasją. Podczas Dni Otwartych, które odbywają się w weekend 17-18 czerwca, każdy może odwiedzić Pałac Mierzęcin i obcować z zabytkową motoryzacją.

Poza możliwością oglądania rzadkich egzemplarzy pięknie odrestaurowanych aut, można liczyć na rozmowę z właścicielami, zrobienie zdjęć i udział w atrakcjach przygotowanych na terenie obiektu. Udział w imprezie zapowiedziało ponad 50 załóg.

Jakie atrakcje czekają w Pałacu Mierzęcin podczas Dni Otwartych?

Prezentacja aut w części folwarcznej, uroczysty przejazd przed Pałac, renomowany konkurs elegancji, prezentacja najciekawszych uczestników oraz wybór najpiękniejszego auta zlotu – to plan na sobotę. W niedzielę zapraszamy na spotkania z gościem specjalnym zlotu – Patrykiem Mikiciukiem, znanym i lubianym dziennikarzem, który zaraża swoją motoryzacyjną pasją. Niedziela to również premiera zupełnie nowego wydarzenia towarzyszącego w Pałacu – Retro Tenis Cup. Zapraszamy wszystkich amatorów tenisa, chcących sprawdzić swoje umiejętności oraz dobrze się bawić i poczuć ducha retro. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest strój retro lub biały. Zwiedzającym czas umilą występy zespołu Dixieland. Unoszące się w przestrzeniach majątku dźwięki standardów jazzowych, niejednego porwały do tańca.

Na najmłodszych czeka pełna moto-atrakcji strefa dziecka – miniClassica, a na głodnych strefa gastronomiczne przed Restauracją Destylarnia i w Altanie Grillowej. Wstęp na imprezę dla zwiedzających jest bezpłatny.

Impreza odbywa się w jednym z piękniejszych obiektów Zachodniej Polski – Pałacu Mierzęcin.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Mierzęcin 1, 66-520 Dobiegniew

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Rozmowa z Jakubem Żymelskim laureatem WKR 2024

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

Udostępnij

Inne

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

 

Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów -08.10