Portal Gastronomiczny

Zwycięzcy EuroSkills Gdańsk 2023 wyłonieni!

Prawie 600 najbardziej utalentowanych młodych profesjonalistów z 32 krajów zostało uhonorowanych podczas Ceremonii Zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023 w sobotę, 9 września, za ich zaangażowanie w osiągnięcie światowej klasy standardu doskonałości w swoich zawodach.

EuroSkills Gdańsk 2023, pod hasłem #UnitedBySkills, był wyjątkowym wydarzeniem dla Polski, łączącym sektor przemysłowy, społeczny i edukacyjny w ciągu trzech dni pełnych akcji zmagań w 42 różnych umiejętnościach i zawodach.

Ciężka praca wszystkich zaangażowanych została ostatecznie uczczona tego wieczoru, gdy delegaci ze wszystkich 32 krajów członkowskich WorldSkills Europe zebrali się wraz z 576 zawodnikami, 572 ekspertami i kibicami podczas spektakularnej ceremonii zamknięcia, podczas której ujawniono oficjalne wyniki konkursu EuroSkills 2023.

Wśród tysięcy widzów, którzy zgromadzili się na Ceremonii Zamknięcia w Polsat Plus Arena Gdańsk, byli dr hab. Paweł Poszytek, Oficjalny Delegat WorldSkills Polska i Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) oraz Teija Ripattila, Przewodnicząca Zarządu WorldSkills Europe.

Święto młodych specjalistów

Dr hab. Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Oficjalny delegat WorldSkills Poland powiedział: „Dziś jest szczególny dzień. To moment, gdy nagradzany niesamowitą europejską młodzież. Najlepsi w Europie w swoich specjalizacjach. Medal są ważne, ale zdobyte przez Was doświadczenie, przyjaźnie to bezcenna wartość dodana. Jako Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, jestem dumny, wzruszony i szczęśliwy, że to nam przypadł zaszczyt – ale też olbrzymie wyzwanie – zorganizowania EuroSkills Gdańsk 2023 w piętnaście miesięcy. Jestem przekonany, że zadanie wykonaliśmy dobrze i że wszyscy goście doświadczyli polskiej gościnności. Mam głęboką nadzieję, że zabierzecie do swoich krajów same piękne wspomnienia.

Gratuluję wszystkim zawodnikom bez wyjątku. Jesteście przyszłością, jesteście kwiatem młodego pokolenia. Wasz talent, oddanie i ciężka praca zostały zauważone i docenione. To Wy będziecie zmieniać świat na lepsze.”

Przewodnicząca Zarządu WorldSkills Europe, Teija Ripattila, podzieliła się po zakończeniu prezentacji nagród przesłaniem skierowanym do zawodników: „Każdy z was może teraz nazywać się mistrzem EuroSkills – niezależnie od tego, czy zabierzecie dziś do domu medal, czy nie, rywalizując w tym tygodniu w Gdańsku pokazaliście całej Europie, że jesteście najlepszymi z najlepszych młodych profesjonalistów w swoich umiejętnościach. A teraz możesz wykorzystać swoje doświadczenia z EuroSkills jako trampolinę do jeszcze większego sukcesu zawodowego w przyszłości.”

Oficjalne wyniki

Pełna lista zwycięzców z Polski:

Złote medale:

⭐️Rafał Rygalik – Frezowanie CNC

⭐️Jan Firlej – Elektronika

⭐️Piotr Wyrzyk/Hubert Krasuski – Integracja robotów przemysłowych

Srebrne medale:

⭐️Dawid Miotk – Obsługa gości hotelowych

Brązowy medal:

⭐️Krzysztof Żurek – Chłodnictwo i klimatyzacja

⭐️Dorota Cieślicka – Budownictwo cyfrowe

⭐️Rafał Piechaczek – Mechanika pojazdów ciężarowych

Medale doskonałości 🏅

⭐️Alan Kaczkowski – Spawanie

⭐️Mateusz Wyskok – Instalacje sanitarne i grzewcze

⭐️Weronika Kwiatek-Binda – Florystyka

⭐️Emilia Wilde – Fryzjerstwo

⭐️Janusz Perucki – Gotowanie

⭐️Łukasz Kobyłecki – Serwis Restauracyjny

Przekazanie flagi WorldSkills Europe

Ceremonia Zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023 zakończyła się przekazaniem flagi WorldSkills Europe następnemu krajowi goszczącemu EuroSkills, Danii. Już za 2 lata odbędzie się EuroSkills Herning 2025.

EuroSkills Gdańsk 2023 był ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w Europie.

Wydarzenie trwało pięć dni, rozpoczynając się Ceremonią Otwarcia w dniu 5 września, po której nastąpiły trzy dni pełnych akcji konkursów w 42 umiejętnościach, a zakończyło się wieczorną Ceremonią Zamknięcia, podczas której wręczono nagrody, w tym złote, srebrne i brązowe medale, dla najwyżej punktowanych zawodników.

EuroSkills Gdańsk 2023 zgromadził również liderów z branży, edukacji i rządu, aby dzielić się najlepszymi praktykami i poznawać globalne trendy i kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, zapotrzebowaniem na umiejętności, umiejętnościami przyszłości, a także doskonałością i rozwojem umiejętności.

Oficjalne zdjęcia z EuroSkills Gdańsk 2023 są dostępne do obejrzenia i pobrania ze SmugMug pod adresem: https://worldskillseurope.smugmug.com

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Rozmowa z Jakubem Żymelskim laureatem WKR 2024

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

Udostępnij

Inne

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

 

Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów -08.10