Portal Gastronomiczny

Przed nami kolejna edycja Targi Smaki Regionów !

Już teraz zapraszamy na Targi Smaki Regionów 29.09-01.10.2023 w Poznaniu. Jak zwykle będzie smacznie, radośnie i swojsko.

Wielkimi krokami zbliżają się najsmaczniejsze w Polsce targi, czyli Smaki Regionów. To wielkie święto tradycyjnej kuchni i zdrowego odżywiania. Edycja z 2022 roku pokazała, że zainteresowanie naturalnymi recepturami nie maleje, a wprost przeciwnie – jest coraz większe. Czas zatem wzbogacić Wasze kuchnie o nowe produkty i ciekawe przepisy! Prosimy zanotować: 29.09-01.10.2023, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

To już tradycja!
Smaki Regionów już na stałe wpisały się w kalendarze Poznaniaków, a także mieszkańców całej Wielkopolski. Mało tego! Odwiedzają nas także goście z dalszych zakątków kraju. Nie ma jednak co się dziwić. W końcu nieczęsto się zdarza, że w jednym miejscu, na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, można zwiedzić kulinarnie niemal całą Polskę! A na tym polega właśnie fenomen tych targów. Nie trzeba jechać do Zakopanego, by skosztować certyfikowanego oscypka. Prawdziwy Baca poczęstuje Was nim jesienią w Poznaniu.


Tego nie kupisz w markecie
Pomyślisz sobie – przecież w sklepach jest całe mnóstwo różnych produktów i to żadna rewelacja, że mogę kupić podhalańskiego oscypka, albo nadmorską rybkę. Ba! Nie tylko polskie rarytasy, ale i zagraniczne są dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Teoretycznie tak. Ale praktycznie – ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. A nam zależy na tym, byście mieli możliwość zakupu wyśmienitych produktów, których użyjecie w kuchni z największą przyjemnością. Wystawcami często są małe firemki, które działają lokalnie. Nie prowadzą ogólnokrajowej sprzedaży, czasem nawet nie mają sklepów internetowych. Ale ich produkty posiadają proste składy, bez zbędnej chemii. Receptury są często przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale i modyfikowane zgodnie z aktualnymi badaniami oraz dostępną technologią. Smaki Regionów to okazja by poznać działalność niszowych manufaktur i docenić ich trud.

Pomysł na idealny weekend
W tym roku impreza rozpoczyna się w piątek, 29 września i potrwa do niedzieli, 1 października. Dzięki temu łatwiej będzie każdemu znaleźć czas, aby zajrzeć na targi, skosztować różnych pyszności i wzbogacić swoją spiżarnie o nowe przysmaki. Smaki Regionów to pomysł na wyśmienity weekend spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Już teraz zapraszamy!

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Rozmowa z Jakubem Żymelskim laureatem WKR 2024

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

Udostępnij

Inne

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

 

Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów -08.10