Portal Gastronomiczny

Targi EXPO SWEET już od 26.02

W niedzielę 26 lutego rozpoczynają się największe w Polsce targi cukiernicze i lodziarskie Expo Sweet. Potrwają 4 dni, do środy 1 marca włącznie.
W tym roku Expo Sweet wraca w maksymalnym wymiarze. Wszystkie 4 hale warszawskiego centrum wystawienniczego Expo XXI są wypełnione wystawcami do ostatniego miejsca. Udział potwierdzili wszyscy liczący się wystawcy z branży.

Konkursy, pokazy i prelekcje


Oprócz oferty wystawienniczej, zaplanowano szereg atrakcji, konkursów, pokazów i prelekcji tematycznych. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.exposweet.pl gdzie można zapoznać się z programem targów i zapisać na szkolenia lub pokazy specjalistyczne.

Tradycyjnie każdy dzień ma swój temat wiodący – niedziela to dzień tortów – na Forum Mistrzostw odbędzie się pokazowy turniej mistrzów dekoracji. Poniedziałek, to z kolei dzień lodów, więc odbędą się Lodziarskie Mistrzostwa Polski. We wtorek zmierzą się twórcy najlepszych w Polsce deserów (w tym konkursie startuje kilka wspaniałych restauracji), a w środę w szranki stanie młode pokolenie cukierników.

Jednocześnie przez wszystkie dni targów będzie trwać Konkurs Dekoracji Cukierniczych na który wpłynęło już ponad 120 zgłoszeń z 6 krajów.

Prelekcje i nie tylko
Obok Forum Mistrzostw będzie zlokalizowana sala szkoleniowa gdzie odbędą się prelekcje z zakresu oszczędzania energii i alternatywnych źródeł zasilania dla piekarni i cukierni. Cukierniczy mistrz świata Roberto Lestani poprowadzi pokazy pt. „Cukiernictwo – od podstaw po mistrzostwo świata”. Zawodnicy startujący w Lodziarskich Mistrzostwach Polski poprowadzą praktyczne warsztaty z produkcji lodów na naturalnych składnikach, a reprezentantki Polski przygotowujące się do Mistrzostw Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie – pokazy z przygotowania i wykonania mistrzowskich dekoracji. To oczywiście nie wszystko – będzie można zobaczyć pracę wystawioną w World Chocolate Maters w Paryżu oraz pracę, którą reprezentanci Polski wywalczyli 4. miejsce na SIGEP w tym roku oraz wiele, wiele innych atrakcji.

20 bezpłatnych podwójnych wejściówek na hasło „Poradnik Restauratora”
Zapraszamy do zapoznania się z programem i odwiedzenia Expo Sweet. Bilety i wejściówki można pobrać na stronie www.exposweet.pl. Dla naszych Czytelników zostawimy codziennie 20 bezpłatnych podwójnych wejściówek na hasło „Poradnik Restauratora” – kto pierwszy ten lepszy.

Przypominamy, że targi dobędą się w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14 blisko Dworca Zachodniego, przy którym, od strony ul. Tunelowej, będą czekać na Państwa bezpłatne autobusy targowe. Do zobaczenia na Expo Sweet.

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Darmowe szkolenia dla branży HoReCa w Instytucie Kulinarnym Transgourmet!

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju

 

Remont po pożarze domu Ewy i Piotra Michalskich

Udostępnij

Inne

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju

 

Światowy Kongres WorldChefs 2024 w Singapurze