Portal Gastronomiczny

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca STACJA FOOD HALL, wraz ze wszystkimi konceptami gastronomicznymi i barem, zabierze Was do Syrii, gdzie podczas czterodniowego festiwalu serwowane będą tu orientalne dania i koktajle inspirowane kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu. Zapraszamy na Festiwal Syryjski!

Świeże warzywa, soczyste owoce granatu, aksamitny hummus, aromatyczne przyprawy oraz wyraziste pasty to główne składniki dań, które będziecie mogli posmakować podczas nadchodzącego FESTIWALU SYRYJSKIEGO w gdańskiej Stacji Food Hall.

Nie spodziewajcie jednak, typowych i klasycznych bliskowschodnich dań!

Bowiem Stacja Food Hall, to aż 20 różnych kuchni z całego świata, które czerpiąc inspiracje z Bliskiego Wschodu, w najbliższych dniach przyrządzą dla Was festiwalowe dania fusion, a wśród nich m.in: California z wędzonym łososiem i hummusem – od SUSHI TIME, sycylijska pizza a’la lahmucan z mięsem mielonym i warzywami – od Mąka i Kawa, słodkie ciasto BASBUSA z semoliny, wiórek kokosa, płatków migdałów i jogurtu naturalnego polane syropem z esencją pomarańczową – od BŁOGO, a także włosko – orientalne papardelle – od TRAPPOLA, czy też gruzińskie kubdari z syryjskim farszem.

Amatorzy mocnych trunków także znajdą propozycje dla siebie. Podczas festiwalu, przy Barze Centralnym zamówić można będzie trzy niecodzienne koktajle na bazie arraku: brzoskwiniowy Arrak Punch z Martini, cytrusowy Arrak Highball, Syrian Sour z ziołowymi esencjami, a także hibiskusową domową lemoniadę, przyrządzana na miejscu.

Każdego dnia oryginalne dania syryjskie znajdziecie u Ismaila w koncepcie SYRIA-KUCHNIA ORIENTU, czyli gospodarza festiwalu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić wszystkie aktualne koncerty, festiwale oraz inne najbliższe wydarzenia, koniecznie wejdź na:

STACJA FOOD HALL
Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Rozmowa z Jakubem Żymelskim laureatem WKR 2024

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

Udostępnij

Inne

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

 

Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów -08.10