Portal Gastronomiczny

Nowe wyróżnienie KLUCZ MICHELIN dla hoteli

W dniu dzisiejszym (8 kwietnia 2024 roku) Przewodniku MICHELIN debiutuje w zupełnie nowym wyróżnienie: Klucz MICHELIN. Podczas gdy Gwiazda MICHELIN wyróżnia najwybitniejsze restauracje na świecie, Klucz MICHELIN wyróżnia wyjątkowe hotele. Ja jakie są kryteria jego przyznawania:.

1.) Co robią hotele w Przewodniku MICHELIN?

Już w latach dwudziestych XX wieku Przewodnik MICHELIN po raz pierwszy przedstawił rekomendacje hoteli i od tego czasu hotele są uwzględniane w przewodnikach po Europie i Azji. Jednak zaledwie cztery lata temu rozpoczęliśmy kompleksowe odświeżanie naszej oferty hoteli, mając na celu zapewnienie pełnych wrażeń z podróży każdemu, kto korzysta z naszego Przewodnika. Przejrzyj ją, czy to na naszej stronie internetowej, czy w aplikacji mobilnej, a znajdziesz ostateczną (i stale rozwijającą się) listę najbardziej zapadających w pamięć restauracji i hoteli na całym świecie. Wszystko w jednym miejscu. Wszystko opatrzone wskazówkami i analizami naszego zespołu selekcyjnego.

Gotowe i dostępne już teraz — nowy przewodnik MICHELIN poleca ponad 5000 hoteli na całym świecie.

2.) Dlaczego stworzono wyróżnienie MICHELIN Key?

Po wybraniu tysięcy hoteli na całym świecie do Przewodnika MICHELIN, mamy teraz zaszczyt szczególnie wyróżnić crème de la crème z naszej selekcji. Wszystkie nasze hotele wyróżniają się designem, architekturą, obsługą i osobowością — klucz MICHELIN oznacza absolutnie najwybitniejsze doświadczenia z naszej oferty.

3.) Które hotele kwalifikują się do otrzymania klucza MICHELIN?

Każdy hotel z Przewodnika MICHELIN kwalifikuje się do programu. W ciągu ostatnich czterech lat nasz zespół selekcyjny złożony z niezależnych ekspertów z pasją sprawdził, dokładnie przeanalizował i ostatecznie wybrał ponad 5000 niezwykłych hoteli do umieszczenia w naszej kolekcji. Każdy z nich został wybrany ze względu na niezwykłą jakość. Spośród tysięcy hoteli te, które oferują najbardziej wyjątkowe pobyty, otrzymają specjalne wyróżnienie MICHELIN Key.

Począwszy od 2024 r. klucze MICHELIN będą ogłaszane partiami według krajów. W poniedziałek 8 kwietnia Przewodnik MICHELIN rozpocznie się od ogłoszenia listy Kluczy we Francji.
NOWOŚĆ: Odkryj Paryż z przewodnikiem MICHELIN – porady ekspertów na temat tego, gdzie zjeść, zatrzymać się i jak najlepiej poznać Miasto Świateł

4.) Czy MICHELIN Key jest Gwiazdą MICHELIN dla restauracji?

Tak. W ten sam sposób, w jaki Gwiazda MICHELIN wyróżnia restauracje za wyjątkową kuchnię, Klucz MICHELIN wyróżnia hotele za wyjątkowe pobyty.

Nasz zespół selekcyjny bierze pod uwagę pięć uniwersalnych kryteriów przyznając gwiazdki MICHELIN, a także pięć uniwersalnych kryteriów przy wyborze hoteli: doskonałość w architekturze i wystroju wnętrz, jakość i spójność usług, ogólna osobowość i charakter, stosunek jakości do ceny oraz znaczący wkład w sąsiedztwo lub otoczenie.

Nasze kluczowe hotele nie tylko spełniają jedno z tych kryteriów. To najlepsi z najlepszych we wszystkich kategoriach.

5.) Czy hotele MICHELIN Key są najdroższe spośród wybranych przez Państwa?
Niekoniecznie. Każdy hotel z listy hoteli Przewodnika MICHELIN kwalifikuje się do otrzymania Klucza, a oferta obejmuje obecnie ponad 5000 obiektów noclegowych na całym świecie, z opcjami na każdy styl i na każdą kieszeń.

Są hotele tętniące życiem i hotele spokojne. Hotele w metropoliach i hotele na odludziu. Hotele będące w czołówce nowoczesnego designu i hotele celebrujące osiągnięcia przeszłości. Są zamki, hostele, namioty i ryokany, miejsca z dwustu pokojami na szczycie miejskiego drapacza chmur i z dwoma pokojami ukrytymi w starożytnej wieży strażniczej.

Każdy będzie uprawniony do zdobycia klucza MICHELIN.

6.) Czy w hotelach MICHELIN Key Hotels znajdują się restauracje z gwiazdką MICHELIN?

Niekoniecznie. Nasze wybory hoteli i restauracji różnią się, a decyzje dotyczące Gwiazdy i Klucza podejmowane są niezależnie od siebie. Istnieje jednak możliwość, że restauracja MICHELIN Star będzie znajdować się w hotelu MICHELIN Key.

7.) Czy będzie można rezerwować hotele, korzystając z Przewodnika MICHELIN?

Tak! Jeśli lubisz dobrze sprawdzoną opiekę, opiekę konsjerża przy każdej rezerwacji i oferty specjalne, spróbuj dokonać rezerwacji bezpośrednio za pomocą Przewodnika MICHELIN.

źródło: https://guide.michelin.com/pl/en

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Dania z lodami Schöller – gorący trend 2024 roku

 

Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life

 

Wynajem długoterminowy receptą na zmniejszanie kosztów operacyjnych w HoReCa

Udostępnij

Inne

 

Wynajem długoterminowy receptą na zmniejszanie kosztów operacyjnych w HoReCa

 

THE BEST CHEF PRZEDSTAWIA (R)EWOLUCJĘ W WYBORZE NAJLEPSZYCH SZEFÓW KUCHNI