Portal Gastronomiczny

MICHELIN Guide Poland 2023 już dostępny!

Odkryj pierwszą w Polsce restaurację z dwiema gwiazdkami MICHELIN, a także 2 nowe restauracje z One Star i 6 nowych z Bib Gourmands.

Mamy przyjemność zaprezentować nowy wybór restauracji MICHELIN Guide Poland 2023. Inspektorzy MICHELIN nie tylko spędzili czas w Krakowie i Warszawie, ale także po raz pierwszy docenili restauracje w Poznaniu, odkrywając 11 wspaniałych lokali w mieście, które zyskają nowy blask.

W edycji 2023 MICHELIN Guide Poland pojawią się 22 nowe restauracje, co daje łącznie 49 polecanych restauracji: 18 w Krakowie, 11 w Poznaniu, 1 w Kościelisku i 19 w Warszawie. Liczba ta obejmuje jedną restaurację nowo promowaną do dwóch gwiazdek MICHELIN i 2 restauracje nowo nagrodzone One MICHELIN Star, a także 6 nowych restauracji Bib Gourmand.

Pierwsza w Polsce restauracja z dwiema gwiazdkami MICHELIN


Bottiglieria 1881
 w Krakowie to pierwsza w Polsce restauracja z dwiema gwiazdkami MICHELIN. Restauracja dla tych, którzy lubią oglądać szefów kuchni w akcji, otwarta kuchnia, przykuwa uwagę. Napęd i dojrzałość tej kuchni jest wyczuwalna w naczyniach, które są tak wyrafinowane, jak oryginalne. Dyskretne opisy menu, takie jak „Ryby i groszek” i „Wiejska wieprzowina”, zadają kłam artyzmowi i warstwom smaku, które leżą u podstaw każdego dania. Za dania odpowiedzialny jest Przemysław Klima, dla którego praca to pasja, której poświęca się z całą energią.

2 nowe restauracje z gwiazdką MICHELIN

Wraz z dodaniem miasta Poznania, restauracja Muga trafia prosto do Przewodnika z One MICHELIN Star. Parter eleganckiego apartamentowca jest scenerią dla tej formalnej i profesjonalnie prowadzonej restauracji, która została otwarta w 2014 roku. Jest głębia, elegancja, finezja i równowaga w gotowaniu, w daniach takie jak przegrzebki z sałatą morską i komosą ryżową oraz pieczona kaczka z burakami i czarnym bzem. Zapraszamy do Mugi gdzie Artur Skotarczyk oczaruje was smakiem.

W Warszawie poprzednia restauracja „Senses” prowadzona przez doświadczonego szefa kuchni i restauratora Andrei Camastrę była niestety ofiarą pandemii, ale odbił się od dna wraz z otwarciem restauracji NUTA. Smaki i konsystencje z całej Polski łączą się z jego włoskim dziedzictwem i zamiłowaniem do azjatyckiego jedzenia, tworząc oryginalne dania, takie jak troć bałtycka z Oscyokiem i Łęko z homarem, kalmarami i ośmiornicą.

6 nowych restauracji dla smakoszy z MICHELIN Bib

Fani nagrody Bib Gourmand znajdą wiele powodów do świętowania dzięki sześciu nowym laureatom wyróżnionym za oferowanie dobrego jedzenia w rozsądnych cenach. MOLÁM w Krakowie to tętniąca życiem tajska restauracja; w Poznaniu Fromażeria to miejsce dla miłośników sera, natomiast TU. REStAURANT to uderzająco wyglądające miejsce z atrakcyjnym nowoczesnym europejskim menu.
W Warszawie Koneser Grill mieści się w starej fabryce wódek i specjalizuje się w stekach, Le Braci to kameralna włoska restauracja z kuszącym menu, a Kieliszki na Próżnej łączą obfitą kuchnię z bogatą kartą win. Wszystkie dołączają do istniejącego „Bib”. alewino, które specjalizuje się również w tradycyjnych polskich smakach i dużym wyborze win.

Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy MICHELIN Guides powiedział:

„Cieszymy się, że możemy ogłosić pierwszą w Polsce restaurację z dwiema gwiazdkami MICHELIN, śledząc ekscytujące wydarzenia gastronomiczne w Krakowie i Warszawie. Cieszymy się również, że możemy rozszerzyć nasz zasięg o Polskę i Poznań, jedno z najstarszych miast w kraju, z bogatą historią kulturalną. Inspektorzy byli pod wrażeniem tętniącej życiem i szybko rozwijającej się sceny restauracyjnej i znaleźli wiele atrakcyjnych restauracji, które można polecić naszym czytelnikom. „

Pełna selekcja MICHELIN Guide Poland 2023 dostępna jest na stronie internetowej MICHELIN Guide oraz w aplikacji MICHELIN Guide, dostępnej bezpłatnie na iOS i Android; gdzie użytkownicy mogą wyszukiwać restauracje według ich lokalizacji, rodzajów kuchni lub dodatkowych funkcji.

Przewodnik MICHELIN zawsze był punktem odniesienia w gastronomii, ale teraz wyznacza nowy standard również dla hoteli. Przejdź do strony internetowej lub aplikacji, aby zarezerwować następną niezapomnianą podróż; po prostu kliknij zakładkę „Hotele” i zacznij zwiedzać.


źródło:
https://guide.michelin.com/en/article/michelin-star-revelation/the-michelin-guide-poland-2023-is-out

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Bulion na każdą porę roku – w trosce o dobre samopoczucie i urodę.

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Selgros HoReCa zaprasza na Targi Gastro Hotel w Kołobrzegu

Udostępnij

Inne

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Bartłomiej Pawlikowski i Marcin Klóska zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w Przyrządzaniu dziczyzny!