Portal Gastronomiczny

Leśna Propaganda w Sulęczynie – kolacja degustacyjna Między Lasami

Wykwintna Degustacja „Między Lasami” Leśnej Propagandy: Kulinarne Doznania z Pomorskimi Szefami Kuchni.

W dniu 24 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej kolacji degustacyjnej zorganizowanej w Leśnym Dworze w Sulęczynie pod nazwą „Między Lasami” Leśna Propaganda. Wydarzenie to było prawdziwym festiwalem kulinarnym, gdzie główną rolę odgrywały produkty z lasu. Pod czujnym okiem organizatora Marcina Popielarza i szefa kuchni obiektu Karola Kamińskiego oraz wsparciu zaproszonych szefów kuchni z Pomorza: Macieja Hipplera, Bartka Brzuski, Przemka Woźnego i Jacka Koprowskiego, zostaliśmy zabrani w podróż pełną smakowych odkryć i kunsztu kulinarnej sztuki.

Jako organizatorzy, szefowie kuchni wyrazili swoją dumę z liczby gości, która przekroczyła 150 osób.
To niezwykłe, gdyż początkowo, cztery lata temu, nie spodziewali się, że Sulęczyn przyciągnie taką liczbę gości na wyjątkową kolację, na której wezmą udział szefowie kuchni z najlepszych lokali Pomorza.

Cykl kolacji „Między Lasami” powstał trzy lata temu z myślą o promowaniu kuchni polskiej opartej na lokalnych produktach, zwłaszcza tych pochodzących z lasu. Menu tej niezwykłej kolacji degustacyjnej było prawdziwym spektaklem smaków. Od wyrazistych przystawek, przez grillowane mięsa, po aromatyczne zupy i fantastyczne desery, każde danie wyróżniało się swoim charakterem i wyjątkowym smakiem.

Szefowie kuchni nie tylko zadbali o smak, ale również o elegancję całej kolacji, która była doskonale zbalansowana pod względem smakowym. Kelnerki obsługujące gości działały jak zgrany zespół, zapewniając wysoki standard serwisu.

Kolejne kulinarne wydarzenie zaplanowano już na 12 kwietnia, gdzie szefowie kuchni z Poznania zabiorą nas w podróż do Paryża podczas tematu przewodniego „From Paris with love”.

Podsumowując, kolacja degustacyjna „Między Lasami” Leśnej Propagandy była niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło nam poznać bogactwo smaków kuchni polskiej oraz docenić talent i pasję szefów kuchni z Pomorza.

W menu znalazło się:

Karol Kamiński

Smażone smardze z pasternakiem i cząbrem

Maciej Hippler

Jesiotr z rakami, pomidorami i maślanką

Bartłomiej Brzuska

Grillowana pierś z przepiórki z aroniową glazurą i trybulą

Przemysław Woźny

Consomme z dziczyzny, kurki i borowik

Jacek Koprowski

Jeleń z dereniem i gryką

Marcin Popielarz
Crumble jagodowe z werbeną cytrynową i lodami z jałowca

Petit Fours
Czekolada ruby z dzikim sumakiem

zdjęcia: Leśny Dwór Sulęczyno/Weronika Granica Fotografia

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

 

Litwa nowy kierunek dla miłośników dobrych smaków – kolejny kraj bałtycki w przewodniku Michelin

 

Bartłomiej Pawlikowski i Marcin Klóska zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w Przyrządzaniu dziczyzny!