Portal Gastronomiczny

Kadra Polski na EuroSkills Gdańsk 2023

Relacja z briefingu prasowego w Katowicach – „W drodze do doskonałości

24 kwietnia na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbył się briefing prasowy pt.: „W drodze do doskonałości – Kadra Polski na EuroSkills 2023”.

Głównym tematem poniedziałkowego briefingu w Katowicach była kadra polski na Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów. EuroSkills 2023 odbędzie się we wrześniu w Gdańsku. Ten międzynarodowy konkurs będzie największym wydarzeniem w historii edukacji branżowej w Polsce. Rywalizować w nim będzie 600 zawodników z 32 krajów w 43 konkurencjach podzielonych na 6 kategoriach: technologia budowalna, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka. Zdaniem dr hab. Pawła Poszytka, Dyrektora Generalnej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji:

EuroSkills najlepsze narzędzie popularyzujące wśród uczniów i studentów kształcenia zawodowego, wartość uczenia się, realizacji pasji i doskonalenia swoich umiejętności. Przykład zawodników, którzy są podziwiani przez kibiców i przy wsparciu sponsorów rywalizują z najlepszymi konkurentami z całego świata, by potem zdobyć pracę w czołowych światowych firmach – inspiruje i motywuje ich rówieśników. Jednocześnie EuroSkills są doskonałą odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku pracy oraz przyczyniają się do budowy nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki”.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono polską kadrę na EuroSkills Gdańsk 2023. Będzie to najliczniejsza drużyna na zawodach i największa w historii reprezentacja polski: 46 zawodników w 40 różnych kategoriach oraz 40 ekspertów. Przed nimi 4 miesiące intensywnych treningów oraz przygotowań do wyzwań, które czekają na nich podczas wydarzenia.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ogromne wydarzenie dla całego szkolnictwa branżowego, ale przede wszystkim zawodowa szansa dla wszystkich uczestników. W tym roku polska drużyna będzie miała szczególną okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności przed rodzimą publicznością. Z wielką radością i zaangażowaniem trzymamy kciuki za całą reprezentację w drodze po sukces.” – Izabela Laskowska, Delegat Techniczny WorldSkills Poland.

Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu między 5-9 września przygotowano wiele niespodzianek, poza śledzeniem zmagań konkursowych, na widzów będą czekać strefy „Try a skill” – i to właśnie na nich każdy będzie mógł spróbować swoich sił w innych

zawodach. Udział w EuroSkills Gdańsk 2023 jest darmowy i wymaga od widzów jedynie rejestracji, która jest możliwa pod linkiem: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html

EuroSkills Gdańsk organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland i WorldSkills Europe, w partnerstwie z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk. Drużynę polski w przygotowaniach wspiera Fundacja Empiria i Wiedza.

Więcej informacji:

https://worldskillspoland.org.pl/
https://euroskills2023.org/

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi

Aktualności

 

„Polska od Kuchni” akcja promująca gastronomię startuje z XIII edycją konkursu - Złoty Widelec

 

Kto będzie polskim Chocolate Masters?

 

Fun dining. Prosto i genialnie Przemysław Klima

Udostępnij

Inne

 

Winterhalter przedstawia: nowe zmywarki tunelowe z Serii MT.

 

Premiera książki „Tutto Il Mare i Ryby i Owoce Morza” - Makro