Portal Gastronomiczny

Dawid Stolc zwyciężył w The IBA World Cocktail Championship 2023

Bachleda Resort na jeden dzień zmienił się w mekkę pasjonatów miksologii. Najlepsi barmani z całej Polski zgromadzili się w Zakopanem podczas The IBA World Cocktail Championship 2023, aby powalczyć o tytuł Mistrza.

W dniu 9 maja dwunastu barmanów z całej Polski spotkało się w pięknych, stylowych wnętrzach Bachleda Resort Zakopane, by zmierzyć się w czterech konkurencjach sprawdzających ich wachlarz umiejętności. Blind test pokazał ich zdolności sensoryczne, pisemny test wiedzy w języku angielskim znajomość aspektów teoretycznych branży barmańskiej, a prezentacja koktajlowa wyeksponowały wysoką swobodę pracy za barem. Całość została zwieńczona speed rundą, pokazującą jak w niekorzystnych warunkach pracy i pod presją czasu barmani potrafią przygotować cztery koktajle z zachowaniem wszelkich zasad estetyki serwisu.

Ten całodzienny „barmański maraton” wyłonił zwycięzcę, który wraz ze Stowarzyszeniem Polskich Barmanów wybierze się w podróż do Rzymu na Mistrzostwa Świata 2023. Najlepszym z finałowej czołówki konkursu, okazał się Dawid Stolc, który będzie reprezentował Polskę w stolicy Włoch.

Poza wysoką łączną notą punktów Dawid zaskoczył wszystkich faktem, że był to dla niego pierwszy profesjonalny konkurs barmański w życiu. Mamy nadzieje, że w listopadzie barwy biało-czerwone po raz kolejny zagoszczą w ścisłej światowej czołówce.

źródło: Stowarzyszenie Polskich Barmanów

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Darmowe szkolenia dla branży HoReCa w Instytucie Kulinarnym Transgourmet!

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju

 

Remont po pożarze domu Ewy i Piotra Michalskich

Udostępnij

 

Darmowe szkolenia dla branży HoReCa w Instytucie Kulinarnym Transgourmet!

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju