Portal Gastronomiczny

Ruszyła rejestracja na EuroSkills Gdańsk 2023

Już od 5 do 9 września na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, hal kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i terenach im przyległych odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023. EuroSkills to międzynarodowe zawody umiejętności branżowych organizowane na Starym Kontynencie od 2008 r. Polska po raz pierwszy uzyskała zaszczytne miano organizatora tego wyjątkowego konkursu, potocznie nazywanego „igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych„.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

Ponad 600 zawodników z 32 krajów będzie uczestniczyć w 43 różnych konkurencjach. Wśród nich będą między innymi Floryści, Kucharze, Mechanicy samochodowi, Spawacze czy Informatycy. Jednak EuroSkills to nie tylko konkurs. Na widzów przygotowaliśmy wiele niespodzianek, czekać na nich będą strefy „Try a skill„, panele dyskusyjne i targi szkół i koncerty. Wydarzenie rozpocznie widowiskowa ceremonia otwarcia na stadionie, podczas której odbędzie się parada narodowych drużyn, a 9 września zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia medali.

Widzowie będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”. To doskonała okazja żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills PolandWorldSkills Europe,  Miasta Gdańsk i AmberExpo Gdańsk.

W Polsce słowo “zjednoczeni” (ang. United) ma wiele znaczeń. Gdańsk będzie gospodarzem EuroSkills 2023. To miasto solidarności, kolebka ruchu, który doprowadził do pokojowego zakończenia komunizmu w Polsce. W tym czasie Polska była zjednoczona jak nigdy dotąd. Teraz, po raz drugi, ogromne wydarzenie na wschodniej granicy kraju

Gdańsk to także miasto solidarności, miejsce narodzin ruchu, który doprowadził do pokojowego zakończenia komunizmu w Polsce. W tym czasie Polska była zjednoczona jak nigdy dotąd. Teraz, po raz drugi, ogromne wydarzenie na północnej granicy kraju podkreśli pozytywny wpływ jedności w Polsce.

EuroSkills Gdańsk 2023 będzie dla Polski wydarzeniem bez precedensu z różnych powodów: gospodarczych, społecznych, a przede wszystkim edukacyjnych. Wiemy, że tylko wspólnymi siłami można zorganizować tak duże i złożone wydarzenie w krótkim czasie. We współpracy z naszymi Partnerami, Sponsorami, Wspierającymi, Członkami WorldSkills Europe, branżami, rządami, wolontariuszami, instytucjami edukacyjnymi i młodzieżą musimy być zjednoczeni jak nigdy dotąd. Zjednoczeni jako społeczność i zjednoczeni jako inspirujący ruch, który zmienia życie młodych ludzi. Naszym oficjalnym hasłem jest #UnitedBySkills, we can change the world

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Darmowe szkolenia dla branży HoReCa w Instytucie Kulinarnym Transgourmet!

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju

 

Remont po pożarze domu Ewy i Piotra Michalskich

Udostępnij

Inne

 

Mierzęcin Horse Show w Pałacu Mierzęcin już w maju

 

Światowy Kongres WorldChefs 2024 w Singapurze