Portal Gastronomiczny

Nowe zmywarki Winterhalter w Domu Pielgrzyma w Licheniu

Dom Pielgrzyma Betlejem w Licheniu co roku gości setki tysięcy osób. Jako miejsce przyjmujące pielgrzymki z całego świata musi sprostać wysokim standardom w wielu aspektach, w tym również gastronomii. Oferując usługi na tak dużą skalę, kierownictwo Domu stanęło przed wyzwaniem utrzymania najwyższych standardów higieny przy obsłudze wielkiej ilości naczyń, dzięki firmie Winterhalter.


W Domu Pielgrzyma znajdują się całorocznie otwarte restauracja i kawiarnia, które wspólnie są w stanie pomieścić niemal pół tysiąca gości. Restauracja oferuje dania przygotowywane na miejscu, oparte na menu tradycyjnej kuchni polskiej. Odwiedzający także mogą skorzystać z pełnego wyżywienia (śniadania, obiady, kolacje, obiadokolacje). Tuż obok recepcji Domu Pielgrzyma znajduje się kawiarnia na ponad stu gości. To idealne miejsce do odpoczynku przy kawie, deserach i lodach, którymi chętnie raczą się pielgrzymi po trudach zwiedzania sanktuarium. Zróżnicowane menu oferowane przez restaurację i kawiarnię wymaga różnorodnych naczyń. Nic dziwnego, że w Domu Pielgrzyma potrzebne było profesjonalne rozwiązanie usprawniające zmywanie. Widząc rosnące wymagania i chcąc utrzymać
satysfakcję gości na najwyższym poziomie, kierownictwo placówki podjęło decyzję o zainwestowaniu w profesjonalne zmywarki gastronomiczne do naczyń. Po analizie rynku, wybór padł na zmywarki Winterhalter – markę o globalnej renomie, znanej ze swojej niezawodności i jakości mycia.

Licheński Dom Pielgrzyma zdecydował się na zakup zmywarki UF-M Energy (rekomendowanej do przyrządów kuchennych, garnków i tac) oraz kompaktowej zmywarki z transportem koszowym, CTR MM+M Energy, dostosowanej do różnego rodzaju naczyń.
Sprzedaż zmywarek odbyła się przy współpracy z autoryzowanym partnerem Winterhaltera, firmą Gastro-Serwis. Jak mówi jej przedstawiciel, Dawid Wąż: instalacja nowych zmywarek odbyła się sprawnie, a personel szybko przyswoił niezbędną wiedzę z zakresu ich obsługi. Od momentu instalacji zmywarek Winterhalter, kierownictwo Domu Pielgrzyma zwróciło uwagę, że naczynia, na których serwowane są posiłki, mają wyjątkowy połysk, co zostało zauważone przez gości. Teraz, w sezonie letnim, dzięki inwestycji w zmywarki Winterhalter, kawiarnia i restauracja mogą obsłużyć jeszcze większe ilości naczyń w krótszym czasie – mówi ks. Tadeusz Stryczek

MIC, ekonom Domu Zakonnego Księży Marianów w Licheniu. Wyposażenie domu w zmywarki pozwoliło na sprawniejsze zarządzanie serwisem gastronomicznym, nawet w szczytowych momentach. Pomimo początkowych kosztów zakupu, widać mniejsze zużycie wody i prądu. Z pewnością w czasie oszczędność będzie rosnąć – dodaje duchowny.

W kontekście wciąż odczuwalnych skutków pandemii COVID-19, inwestycja w zmywarki zapewniające najwyższą jakość higieny, ma ogromne znaczenie dla miejsc, przez które dziennie przewija się kilkaset osób. Inwestycja w zmywarki Winterhalter przyniosła Domowi Pielgrzyma w Licheniu także inne korzyści. Zwiększona efektywność, oszczędność, a przede wszystkim wysoki standard czystości naczyń przekładają się na satysfakcję gości i utrzymanie doskonałej reputacji miejsca.

Ponieważ jednak zakup zmywarki (a co dopiero dwóch) to duży koszt, marka Winterhalter proponuje usługę długoterminowego wynajmu. Takie rozwiązanie pozwala wyposażyć biznes w najnowocześniejszy sprzęt zmywający bez konieczności angażowania dużych zasobów finansowych. W przypadku skorzystania z tej usługi wynajmujący dysponuje wysokiej jakości sprzętem, bez potrzeby jego zakupu. Umowę podpisuje się na określony czas, ze stałą ratą. Po jej zakończeniu można (choć nie trzeba) wykupić sprzęt po preferencyjnej cenie. Więcej informacji o możliwościach urządzeń można znaleźć na stronie:

www.wynajmijzmywarke.pl.

Agnieszka Ochniak

Redaktor naczelna portalu PAPAJA.PL

Tagi

Aktualności

 

Rozmowa z Jakubem Żymelskim laureatem WKR 2024

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

Udostępnij

 

Winterhalter - zastosuj ten trik, a Twój personel będzie bić się o pracę na zmywaku

 

Letnie przygody kulinarne, czyli Inka® x Thermomix®!