Chcę zostać cukiernikiem - pomocy! :)

Tutaj poruszamy tematy które nie podlegają tematycznie pod poniższe fora.

Chcę zostać cukiernikiem - pomocy! :)

Postprzez JulaSmakula » 2013-05-22 09:43

Szanowne Grono,
piszę do Was z prośba o pomoc w zostaniu zawodowym cukiernikiem. Od zawsze robiłam torty a od roku robię je w stylu angielskim i okazało się, że spotkałam swoje powołanie w życiu. Jednak robię je głównie dla rodziny a chciałabym poszerzyć grono odbiorców. Nie mam niestety w tym kierunku żadnego wykształcenia co właśnie postanowiłam zmienić. W związku z tym, że szkoła gastronomiczna odpada, jedyne co mi zostało to kurs wyuczający po którym można przystąpić do egzaminu na czeladnika. W moim urzędzie pracy (Lublin) jest możliwość zrobienia takiego kursu jednak jest jeden warunek, którego na chwilę obecną nie spełniam.
We wniosku o szkolenie należy zawrzeć deklarację cukierni, że po odbyciu takiego kursu zatrudni mnie u siebie. Jednak plusem tego warunku jest dowolność zatrudnienia - może to być umowa zlecenie na 1/10 etatu na 2 dni, ponieważ przepisy nie określają ani rodzaju umowy ani czasu jej trwania.
Niestety ja nie znam żadnej cukierni w lublinie i okolicach do której mogłabym udać się po pomoc :(

Jeśli na tym forum znajdzie się ktoś, kto mógłby mi pomóc a waha się, moje prace można obejrzeć na moim blogu http://www.julasmakula.pl w kategorii torty.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam.
JulaSmakula

Re: Chcę zostać cukiernikiem - pomocy! :)

Postprzez JulaSmakula » 2014-01-29 00:10

Chciałam tylko powiedziec ze mi sie udalo :)
JulaSmakula

Powrót do Dyskusje ogólne