< WRÓĆ DO Księga przepisów

Gotowany pasztet z wątróbek drobiowych z figami i tostowaną chałką

Księga Przepisów 2012-07-09
Składniki:
Przygotowanie:
Wątróbki namocz na noc w mleku. Szalotkę posiekaj i zeszklij na maśle. Dodaj posiekane zioła – tymianek i rozmaryn.
Dodaj brandy i podpal. Kiedy alkohol się wypali dodaj Porto i białe wino. Odparuj. Wrzuć oczyszczone wątróbki i gotuj do ścięcia. Pod koniec dodaj masło. Wystudź. Dodaj jajka i zmiksuj dokładnie w blenderze. Następnie powstałą masę przetrzyj przez sito i dopraw do smaku. Przelej do foremek.
Gotuj w kąpieli wodnej 110 C przez 30 min – by przygotować kąpiel należy foremki wstawić do głębokiego naczynia i zalać wodą do ¾ ich wysokości. Wystudź.
Przed podaniem polej po wierzchu roztopionym masłem.
Podawaj ze świeżą figą i tostowaną chałką.


Przepis pochodzi z książki kucharskiej – 
Blu Mood Food, którą przygotował Krakowski hotel Radisson Blu. Zawiera ona 54 przepisy polecane przez Szefów Kuchni z sześciu polskich hoteli należących do sieci Rezidor.Radisson Blu Hotel Gdańsk reprezentuje Szef Kuchni Andrzej Lejman, Radisson Blu Hotel Wrocław – Szef Kuchni Piotr Lisiewski, Radisson Blu Hotel Szczecin  Szef Kuchni Wiesław Kartasiński, Radisson Blu Hotel Warszawa – Szef Kuchni Dariusz Zahorański, Park Inn by Radisson – Szef Kuchni Arkadiusz Ślusarenko oraz Szef Kuchni Stanisław Bobowski z Radisson Blu Kraków
Książka w wersji wydrukowanej nie będzie dystrybuowana w sprzedaży. Dlatego wszystkie znajdujące się w niej przepisy będą prezentowane na profilu Facebook hotelu Radisson Blu Kraków:http://www.facebook.com/RadissonBlu.Hotel.Krakow i na stronie www.papaja.pl. Wszystkie przepisy proponowane przez najlepszych kucharzy Radisson Blu można samodzielnie zastosować w domu. 
Fotografia: Robert Bednarczyk i Filip Łyszczek.
< WRÓĆ DO Księga przepisów
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS