< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się z branżą gastronomiczną kujawsko-pomorskiego

Wydarzyło się2020-11-16

Wsparcie od władz samorządowych

Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z powołanym zespołem spotkali się dziś (13 listopada) z przedsiębiorcami branży gastronomicznej, liderami ulicznych protestów, które odbyły się wczoraj (12 listopada), a wcześniej w miniony czwartek (5 listopada) w Toruniu.

Goście przedstawili dramatyczną sytuację tego sektora gospodarki, dotkniętego zarówno lockdownem w pierwszej połowie roku, jak i obecnymi obostrzeniami. Większość restauracji, kawiarni i pubów zagrożonych jest upadkiem, część zwolniła już wielu pracowników.

(Zdjęcia w załączniku, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP)
 
Gospodarz województwa, który właśnie obejmuje współprzewodnictwo w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, zadeklarował wszelką możliwą pomoc podkreślając, że większość środków i kompetencji w tej sprawie jest po stronie rządu.  Powołał też zespół pod przewodnictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który zajmie się:
 
  •         zredagowaniem postulatów adresowanych do rządu RP (z uargumentowanym apelem o odblokowanie branży)
 
  •       precyzyjnym określeniem beneficjentów możliwego jeszcze wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (w grę wchodzi 20 mln złotych, trwają negocjacje w tej sprawie z Komisją Europejską)
  •        wypracowaniem i wsparciem formuły dialogu branży gastronomicznej z samorządami lokalnymi (chodzi o uwrażliwienie prezydentów miast,  burmistrzów i wójtów na problemy gastronomii w obecnej sytuacji i apelowanie o możliwą pomoc, np. w formie zawieszenia czynszów za lokale komunalne).
 
W skład zespołu na czele którego marszałek powołał wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego wchodzą dyrektorzy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, szefowie marszałkowskich instytucji zarządzającymi funduszami na pożyczki oraz dyrektorzy departamentów odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy i fundusze europejskie w Urzędzie Marszałkowskim.
 
 
Kolejne spotkanie z przedstawicielami gastronomików, którzy występują w imieniu całej branży w Kujawsko-Pomorskiem, w przyszłym tygodniu.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS