< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

Clare Smyth - Prezydent Honorowa składu Jury podczas Bocuse dOr Europe !

Sylwetki szefów2020-10-13

Utytułowana szefowa kuchni !

 
Clare Smyth, to pierwsza i jedyna szefowa kuchni w Wielkiej Brytanii, która posiada restaurację z dwoma gwiazdkami Michelin!
 
Clare Smyth urodziła się 1978 roku, dorastała na farmie w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej. Odkąd przeprowadziła się do Anglii w wieku 16 lat, pracowała z bezkompromisowym oddaniem dla swojego rzemiosła, szkoląc się w najbardziej znanych kuchniach na świecie. Pracowała jako Szefowa Kuchni w restauracji Gordona Ramsay przy Hospital Road, to tu znacznie udoskonaliła swój talent w kuchni. Na swoim koncie ma liczne nagrody przyznawane przez branżę m.in Good Food Guide (zdobywając maksymalną ilość punktów 10/10), posiada pięć rozet AA i MBE za usługi dla branży hotelarskiej. Clare zdobyła również nagrodę Cateys Chef of the Year 2016 i Michelin Female Chef 2017. 
Jej autorska restauracja Core została otwarta 2017 roku, po dwóch latach otrzymała dwie Gwiazdki Michelin i cztery komplety sztućców !
Pojawiła się również w popularnych programach kulinarnych - Masterchef i Saturday Kichen.  

W tym roku będzie pełnić odpowiedzialną i niezwykle prestiżową funkcję - Prezydent Honorowej składu jurorskiego podczas Bocuse d'Or Europe. 
 
"- Jestem bardzo zadowolona i zaszczycona. Naprawdę mam największy szacunek do Konkursu, który wytrwale śledzę, ponieważ dotyczy on technik i głównych tematów w naszej branży. Bocuse d'Or uosabia naszą sztukę poprzez spektakularne wydarzenie, które prezentuje nasze umiejętności i talent całemu światu. Czuję się bardzo uprzywilejowana".
 
Clare lubi proste i wyważone dania, które odzwierciedlają pochodzenie, region, osobowość oraz doświadczenie zawodowe !
Mamy nadzieję, że dania polskiej drużyny Bocuse d'Or Poland przypadną jej do gustu !
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS