< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Formularz i normy sanitarne przy wyjeździe do Hiszpanii !

Wydarzyło się2020-08-04

Normy sanitarne przy wjeździe do Hiszpanii 

Informujemy, że od 1 lipca weszło w życie rozporządzenie określające normy sanitarne obowiązujące przy wjeździe na terytorium Hiszpanii poprzez porty lotnicze i morskie: jak np. obowiązek wypełnienia formularza oraz pomiar temperatury.
 
Wypełnienie formularza dotyczącego zdrowia publicznego powinno nastąpić - przed przybyciem do Hiszpanii - drogą elektroniczną za pośrednictwem adresu internetowego: www.spth.gob.es lub bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH.
 
W przypadku formularza warto podkreślić, że w razie trudności w jego wypełnieniu drogą elektroniczną czy poprzez App, można okazać go przy wjeździe w formie papierowej (patrz link poniżej).
 
Natomiast wszelkie problemy związane z wypełnianiem formularza można zgłaszać pod adresem Spain Travel Health spth@sanidad.gob.es.  
 
Na wiele pytań można znaleźć odpowiedzi w dziale FAQ (patrz link poniżej).
 
Aktualne informacje dla podróżujących znajdują się także na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/hiszpania
 
Przy okazji informujemy, że w Hiszpanii obowiązują ogólne zasady sanitarne związane z COVID-19 takie jak dystans społeczny i maseczka. Noszenie maseczek jest obowiązkowe tak w środkach transportu jak i przestrzeniach otwartych na całym terytorium Hiszpanii za wyjątkiem Wysp Kanaryjskich. Władze Andaluzji podjęły decyzję o obowiązku noszenia maseczki we wszystkich przestrzeniach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni, wliczając w to także plaże i baseny, gdzie maseczkę będzie można zdjąć tylko na czas kąpieli, bądź przebywania na plaży pod parasolem, oczywiście pod warunkiem zachowania dystansu społecznego. W tej chwili kara za brak maseczki, tam gdzie jest ona obowiązkowa w całej Hiszpanii może dochodzić do 100 Euro. Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są osoby z chorobami dróg oddechowych, o pewnej niepełnosprawności czy z powodu innych przeciwwskazań lekarskich. Osoba taka powinna posiadać odpowiednie zaświadczenie lekarskie.
 
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS