< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Gwiazdka Michelin trafiła do Krakowa ! Gratulacje dla Restauracji Bottiglierii 1881

Wydarzyło się2020-06-19

 39 miast w 23 krajach, rekomendacja dla ponad 1850 restauracji !
3 gwiazdki w Polsce -Kraków i Warszawa (2)

MICHELIN z przyjemnością przedstawia pełny wybór nowej edycji przewodnika MICHELIN Guide Main Cities of Europe na rok 2020 roku. Przewodnik obejmuje 39 miast w 23 krajach i rekomenduje ponad 1850 restauracji.
 
Gwendal Poullennec, międzynarodowy dyrektor przewodnika MICHELIN, powiedział: „ - Cieszę się, że opóźnione wydanie przewodnika  MICHELIN Guide Main Cities of Europe2020 zbiega się ze stopniowym i ponownym otwarciem restauracji w całej Europie po częściowym ustaniu pandemii. Te nowe nagrody podkreślają zasięg i jakość restauracji w różnych krajach Europy. Wiemy, że goście chętnie odkryją radość z jedzenia na mieście. Wiemy również, że nasze zespoły inspektorów dzielą te same emocje i nie mogą się doczekać powrotu do jedzenia poza domem oraz podkreślenia pasji i kreatywności szefów kuchni dla naszych czytelników ”.
 
Kraków otrzymuje swoją pierwszą gwiazdę MICHELIN,  przyznana została restauracji- Bottiglierii 1881, gdzie pracuje utalentowany szef kuchni Przemysław Klima, który wrócił do rodzinnego miasta po prawie dekadzie nieobecności, wykorzystując najlepsze polskie spiżarnie w swoich kreatywnych, nowoczesnych potrawach. Kameralne, stuletnie piwnice w sercu miasta stanowią odpowiednie tło.
 
 
W Polsce gwiazdki utrzymały warszawskie restauracje - atelier Amaro oraz Senses Restaurant.
Nowością są przyznane dwa nowe wyróżnienia - Bib Gourmands, otrzymała je Szóstka w Warszawie za kreatywne talerze do dzielenia się oraz Fiorentina w Krakowie za nowoczesną interpretację polskiej klasyki. 
 „Bib-” to wyróżnienie Michelin w zakresie dobrej jakości gotowania i adekwatnej do niego ceny!
 
W Przewodniku - MICHELIN Guide Main Cities of Europe w skrócie znajdziemy:
 
24 restauracje trzygwiazdkowe, w tym 4 nowe
95 restauracji dwugwiazdkowych, w tym 13 nowych
380 restauracji jednogwiazdkowych, w tym 52 nowe 
253 restauracje Bib Gourmand, w tym 41 nowych 
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS