< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Transatlantyk Festival 2020 - 01-08.10

Kalejdoskop2020-06-19

Twórcy i twórczynie filmów krótkometrażowych - na start!

10. Transatlantyk Festival odbędzie się w dniach 1-8 października na Śląsku. Festiwal Transatlantyk jest artystycznym pomostem pomiędzy dwiema dziedzinami sztuki: filmem i muzyką. Wytwarza niepowtarzalną przestrzeń kreatywnego współdziałania na styku tych dwóch światów.

Twórcy i twórczynie filmów krótkometrażowych - na start! Nagrody w konkursie czekają.
 
Jubileuszowy 10. Transatlantyk Festival odbędzie się na Śląsku. Jak zawsze prezentował będzie najnowsze, najlepsze kino z całego świata oraz najciekawsze polskie filmy krótkometrażowe. Młodzi  twórcy i twórczynie mają ostatni tydzień na zgłoszenie filmów do Konkursu Krótkich Metraży. Kto wyjedzie z Katowic z nagrodami? Zadecyduje o tym trzyosobowe jury.
Transatlantyk Festival
zaprasza młodych filmowców z Polski do udziału w Konkursie Krótkich Metraży.
 
 
Zgłoszenia online można przesyłać jeszcze przez tydzień, do czwartku 25 czerwca 2020 roku.
Do udziału w konkursie uprawnione są produkcje zrealizowane po 1 stycznia 2019, których długość nie przekracza 30 minut. Jury przyzna uczestnikom dwie nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma 7 000 złotych, a zdobywca Wyróżnienia 3 000 złotych.
 
Bogaty, różnorodny program i inspirujące rozmowy z twórcami filmów – tak wyglądał Konkurs Polskich Krótkich Metraży na Transatlantyku w poprzednich latach” – mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu. “Obecnie – w roku pandemii, zamkniętych kin i przymusowej izolacji, chcemy tym mocniej wspierać utalentowanych reżyserów krótkiej formy. Spotkajmy się w październiku na Śląsku. Poczujmy znowu, że kino łączy”.
 
W zeszłym roku w jury zasiadali Neil Young - brytyjski krytyk filmowy i kurator; Paweł Borowski - reżyser filmu “Ja teraz kłamię” oraz Edvinas Pukšta - krytyk filmowy i selekcjoner Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tallinie. Główna z trzech nagród trafiła do twórców filmu „Deszcz” („The Rain”), reż Piotr Milczarek, zaś wyróżnienie otrzymał film “Piołun” („Bitter Herb”) w reż. Marii Ornaf.
 
Filmy konkursowe w formie linków można przesyłać organizatorom za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS