< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Normy sanitarne w hiszpańskim sektorze turystyki!

Wydarzyło się2020-05-27

Od lipca Hiszpania otwiera granice i czeka na turystów !

Stan zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii mija, w związku z tym, od lipca Hiszpania reaktywuje stopniowo turystykę międzynarodową, otwierając granice, znosząc kwarantannę i zapewniając bezpieczeństwo sanitarne.
 
Aby zagwarantować bezpieczne wznowienie działalności sektora turystycznego, Sekretarz Stanu ds. Turystyki w Ministerstwie Przemysłu, Handlu i Turystyki, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przygotował wytyczne przedstawiające zasady oraz normy sanitarne, które pozwolą podjąć zawieszone funkcjonowanie sektora turystycznego, jednocześnie zapewniając ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2.

Wytyczne zawierają specyfikacje dotyczące obsługi, czyszczenia i dezynfekcji, konserwacji i zarządzania ryzykiem dla różnych gałęzi i działań łańcucha w sektorze turystycznym.
 
Do tej pory opublikowano 12 przewodników z wytycznymi i zaleceniami dla: hoteli i apartamentów turystycznych, restauracji, biur podróży, pól golfowych, zakwaterowania agroturystycznego, uzdrowisk i spa, muzeów i obiektów dzidzictwa kultury, pracy przewodników turystycznych, biur informacji turystycznej, hosteli i schronisk, kempingów oraz turystyki aktywnej i ekoturystyki.
 
Ministerstwo Zdrowia pracuje nad kolejnymi wytycznymi, które będą regulować otwarcie dla turystów: chronionych obszarów przyrodniczych, żeglarstwa i portów jachtowych oraz morskich ośrodków sportów wodnych, życia nocnego, parków rozrywki i tematycznych, transportu turystycznego, możliwości zwiedzania winnic lub innych obiektów przemysłowych, publicznych miejsc kultury, historii i przyrody oraz plaż.
 
Wszystkie wytyczne są wypracowane przez Sekretariat Stanu ds. Turystyki w koordynacji z Instytutem ds. Jakości w Turystyce w Hiszpanii (ICTE) w oparciu o porozumienie ze wspólnotami autonomicznymi w sprawie jednorodnych protokołów dla całego kraju.
 
W przygotowaniu wytycznych uczestniczyły wszystkie wspólnoty autonomiczne, Hiszpańska Federacja Gmin i Prowincji (FEMP), partnerzy społeczni, stowarzyszenia każdej gałęzi sektora turystycznego, Hiszpańskie Stowarzyszenie Służb zapobiegania Wypadkom w Miejscu Pracy (AESPLA) oraz inni eksperci.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS