< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Adam Pawłowski zwycięzcą Pucharu Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Wydarzyło się2020-05-25
Hitowa dekantacja czerwonego wina w stylu gangsta rap dała Adamowi Pawłowskiemu zwycięstwo w Pucharze Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. W konkursie przeprowadzonym 23 maja online w zdecydowanie rozrywkowej formule startowało sześciu zawodników – zwycięzców mistrzostw Polski z poprzednich lat: Paweł Demianiuk, Maciej Łyko, Adam Pawłowski, Piotr Pietras, Andrzej Strzelczyk i Kamil Wojtasiak. Mistrzowie mieli za zadanie zaserwować wino musujące i zdekantować wino czerwone. Ich umiejętności oceniali sędziowie - koledzy z zarządu Stowarzyszenia oraz przedstawiciele partnerów wydarzenia, a także publiczność.
 
 
Adam Pawłowski, pierwszy w Polsce Master Sommelier, był faworytem niemal wszystkich sędziów. Drugie zadanie w konkursie - dekantację czerwonego wina – przeprowadził rapując ubrany w koszykarską koszulkę Lakersów, przy czym prezentacja była nie tylko wyjątkowym show, ale też dokładnie wyjaśniała, po co i w jaki sposób należy dekantować czerwone wino.
 
To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Z powodu pandemii odbywające się zwykle w maju Mistrzostwa Polski Sommelierów musiały zostać przełożone. Zawody transmitowane na żywo na profilu Stowarzyszenia na Facebooku obejrzało kilka tysięcy ludzi.
 
Partnerami Pucharu Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich byli: California Wine Institute www.discovercaliforniawines.com, facebook/California Wines Polska
Cisowianka Perlage http://www.cisowianka-perlage.pl/
Mondial Assistance https://mondial-assistance.pl/
Regent Warsaw Hotel http://www.regent-warsaw.com/pl/
Wines from Spain http://hiszpanskiewina.pl/
Niemiecki Instytut Wina http://www.winaniemieckie.pl/
Wina z Tejo https://www.winaztejo.pl/
Mercure Gdańsk Stare Miasto https://www.facebook.com/MercureGdanskStareMiasto
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS