< WRÓĆ DO Wydarzyło się

List otwarty od Culinary College of France do Prezydenta Republiki !

Wydarzyło się2020-04-23

Najbardziej wpływowi francuscy szefowie kuchni apelują do Prezydenta Francji o jak najszybsze otwarcie restauracji.
 
-Francuskim restauracjom grozi śmierć i należy je jak najszybciej otworzyć – napisali w liście otwartym do prezydenta Emmanuela Macrona znani szefowie kuchni zrzeszeni w stowarzyszeniu College Culinaire de France.
 
 Panie Prezydencie Republiki,
sektor gastronomiczny, który wczoraj zagwarantował ponad milion miejsc pracy, stoi w miejscu. Wielu z nas może nie być w stanie wstać, jeśli zaprzestanie działalności będzie kontynuowane. Mimo to, wiele restauracji i producentów, zaangażowanych opiekunów naszego rzemieślniczego dziedzictwa kulinarnego, pomimo ich wielkich trudności ekonomicznych, zgłosiło się na ochotnika do wspierania personelu szpitala, który codziennie ratuje życie.
 
Culinary College of France pracuje nad stworzeniem nowego modelu ekonomicznego dla restauracji, który wyciąga wszystkie wnioski z tego brutalnego i bezprecedensowego testu. Chodzi o położenie podwalin pod jeszcze bardziej obywatelską, jeszcze bardziej zaangażowaną odbudowę, o wysokiej wartości zdrowotnej, dobrej dla naszego zdrowia i planety.
 
Czekamy, panie Prezydencie Republiki, na jak najszybsze ogłoszenie dekretu „częściowej dekonferencji odpowiedzialnego żywienia obywateli”. To zachęci świat gastronomii, od bistro z sąsiedztwa do gwiazdorskiego lokalu, do podążania i rozwijania nowego modelu, który zamierzamy promować.
Nasze ambicje? To: nowe praktyki doskonałości w zdrowiu żywnościowym w szerokim znaczeniu, zgodnie z oczekiwaniami społecznymi i środowiskowymi nowego świata, który nadchodzi. Culinary College of France oferuje pięć głównych zobowiązań, które przestrzegają najwcześniej dekonfigurowane restauracje obywatelskie. Te vademecum przywrócenia jutra zostanie zapisane w broszurze zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, która będzie w stanie kontrolować jego wdrażanie.
 
Obecny kryzys może być okazją, zdaniem autorów listu, do przeglądu norm społecznych w zakresie żywienia oraz organizacji pracy zakładów żywienia zbiorowego.
Każdego ranka chcemy podnosić świadomość całego personelu poprzez spotkanie na temat doświadczeń zdrowotnych z poprzedniego dnia. Na każdej z tych trzydziesto- minutowych sesji kierownik zakładu przywołuje różne narzucone praktyki i zachowania oraz zapewnia ich systematyczną obserwację.
 
Nasi klienci muszą być poinformowani i uspokojeni: przy każdej rezerwacji wyślemy im wideo i / lub e-mail przedstawiający środki bezpieczeństwa zdrowotnego w praktyce w zakładzie. Klient i właściciel restauracji zostaną zatem zjednoczeni w ramach paktu wzajemnego zaangażowania, aby przestrzegać tych środków zawartych w liście.
 
Wszyscy musimy teraz wykazać całkowitą przejrzystość pochodzenia produktów, których używamy, ale także metod produkcji. Wielu restauratorów już podejmuje ten wysiłek: musi to stać się powszechną zasadą.
 
Ponadto konieczne jest szybkie pozyskiwanie surowych produktów płaconych w odpowiedniej cenie naszym rzemieślnikom. Lista produktów wykorzystywanych do przygotowywania potraw powinna być dostępna dla klientów na żądanie, z podaniem danych kontaktowych naszych rzemieślników.
 
Obecny kryzys prowadzi nas również do przeglądu norm społecznych. Po ponownym otwarciu konieczne będzie podzielenie, bez dyskryminacji, czasu pracy w restauracji, zgodnie z liczbą pracowników niezbędną do wznowienia działalności. Innymi słowy, ustaw rotację, aby każdy pracownik mógł skorzystać z tego samego wznowienia czasu pracy. Obniży to koszty częściowego bezrobocia, w dobrym porozumieniu z Ministerstwem Pracy.
 
Jak wszystkie miliony Francuzów i większość sektorów gospodarki, wszyscy cierpimy konsekwencje bezprecedensowego kryzysu. Iluzją byłoby znalezienie świata przed Covid-19. Nadszedł jednak czas, aby wreszcie, w ogłuszającej ciszy, wsłuchiwać się w wielokrotnie powtarzane ostrzeżenia o dobrych praktykach, których nie można dłużej ignorować. Do tego jesteśmy zobowiązani.
 
Panie Prezydencie Republiki, pomóż nam uczynić tę straszliwą próbę, szansą na wymyślenie lepszego świata, w którym będziemy cieszyć się życiem. Otwórzmy ponownie restauracje!  Odkryjmy na nowo francuską gastronomię i towarzyskość. Jesteśmy gotowi !
 
Culinary College of France
contact@college-culinaire-de-france.fr
 
Collège Culinaire de France, założona przez piętnastu francuskich szefów kuchni w 2011 roku, m.in. przez Alaina Ducasse'a, Joela Robuchona, Thierry'ego Marxa, Yannicka Alleno, Regisa Marcona, Alaina Dutourniera,  Anna Sophie Pic, Emmanuel Renaut, ma na celu promowanie jakości gastronomii we Francji i na całym świecie. Niezależna od władz publicznych i przemysłu spożywczego sieć ma obecnie 1800 wysokiej jakości restauracji (bistra lub gwiazdy, małe karczmy lub duże stoły) i 900 wysokiej jakości producentów rzemieślniczych.

https://www.college-culinaire-de-france.fr/

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS