< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Rząd RP zaproponował pakiet antykryzysowy !

Wydarzyło się2020-03-21

Mamy środki finansowe i zrobimy wszystko, żeby nasz krwiobieg gospodarczy nie zatrzymał się” – minister Jadwiga Emilewicz

ZUS- uproszczony wniosek !

Wczoraj minister Jadwiga Emilewicz podczas konferencji prasowe przedstawiła główne założenia rządowe- "Pakietu antykryzysowego" dla przedsiębiorców, o to jego główne założenia! 
 
Państwo dopłaci do wynagrodzenia pracownika ponad 2,5 tys. zł
 
Pracodawca będzie mógł obniżyć o 20 proc. wynagrodzenie i czas pracy pracownikowi, jednak nie mniej niż do pół etatu. „Państwo dopłaci do tego wynagrodzenia pracownika ponad 2,5 tys. zł”..
 
Zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o 3 miesiące
Szef resortu finansów poinformował, że zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o 3 miesiące. Powstanie także formularz wniosku np. o umorzenie podatku, a wniosek zostanie automatycznie przekazany do urzędu skarbowego. Firmy będą mogły występować do urzędów skarbowych z wnioskami o rozłożenie podatku na raty, przesunięcie terminu, a nawet całkowite umorzenie należności.
 
W przypadku rocznych deklaracji PIT nie będzie żadnych sankcji, jeżeli ktoś złoży je po terminie – do końca maja. Powstanie także specjalny fundusz przeciwdziałania koronawirusowi.
 
Prosty formularz do ZUS
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska poinformowała, że wprowadzony został uproszczony jednostronicowy formularz wniosku odroczenia terminu płatności.  Jak wyjaśniła, okres zwolnienia ze składek będzie traktowany jako okres ubezpieczenia.
 
Podkreślono, że obecnie funkcjonuje wiele rozwiązań przeznaczonych dla płatników składek i przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Jest to odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty długu, a nawet umorzenie.
 
Firmy nie będą pozbawione dostępu do kredytów
 Polskie firmy nie będą pozbawione dostępu do kredytowania działalności w związku z trudną sytuacją podczas epidemii koronawirusa. Planuj się wprowadzenie wakacji kredytowych, bądź przedłużenie istniejących kredytów obrotowych dla firm.
 Bank Gospodarstwa Krajowego, zaoferuje firmom kredyty z gwarancjami, dopłaty do kredytów, finansowanie leasingu czy podwyższenie kapitału.

źródło: Kancelaria Premiera RP
www.premier.gov.pl
 
 

Tutaj znajdziesz: ZUS uproszczony wniosek o odroczenie terminu składek o 3 miesiące

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS