< WRÓĆ DO Wydarzyło się

75 % restauracji zostanie zamkniętych przez koronawirus - twierdzi Tom Colicchio !

Wydarzyło się2020-03-20

Czy przetrwamy ten kryzys ?

Producent i gospodarz popularnego programu Top Chef, właściciel i szef kuchni - Tom Colicchio stwierdził, że przez trwający kryzys spowodowany koronawirusem, aż 75 % restauracji zostanie zamkniętych ! 
Tom osobiście też podjął tą trudną decyzję zamykając wszystkie swoje restauracje w Nowym Jorku, Los Angeles i Las Vegas), zwalniając ponad 300 pracowników.

Dlaczego tak się stanie, ponieważ właściciele restauracji nie dysponują zbyt dużą ilością gotówki. Pieniądze, które zarabiają w danym miesiącu, pokrywają koszty z przed 45 dni. Zyski w gastronomii są wyceniane na około 8%, gdzie w detalu to aż 35 %, a zbyt duże koszty utrzymania lokali, do tego podatki powodują, że nie ma zgromadzonej gotówki na "czarną godzinę", z biznesowego punktu widzenia koszty musiałby wzrosnąć o 20-30 %, ale jak powszechnie wiadomo klienci już się skarżą, że jest drogo. 

Bez wsparcia rządzących i pomocy z zewnątrz trudno będzie się odbudować i ta pesymistyczna wizja może okazać się prawdziwa, czego oczywiście Wam nie życzymy!

finedininglovers.com

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS