< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Rzeźby w serze ze srebrnym medalem Olimpiady Kulinarnej IKA 2020 w Stuttgardzie

Wydarzyło się2020-02-21

 

Klasyczny carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach pochodząca
z Tajlandii. W tym roku Łukasz Szewczyk, Daniel Bewko oraz Piotr Wasik
z Opola podjęli wyzwanie wykonania małych dzieł sztuki w podlaskich serach Mlekpolu.
 
Na początku XXI wieku carving stał się oficjalną dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Europy. Mistrzowska drużyna z Opola przy wsparciu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, która przekazała swoje sery na potrzeby wydarzenia, otrzymała srebrny medal za wspaniałe kompozycje wyrzeźbione w serze. 
Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć drużynę marzeń -  Łukasza, Daniela i Piotra. Carving to niezwykła umiejętność ćwiczona latami, tym bardziej cieszy nas, że ich sukces jest związany z najlepszymi serami Mlekpolu. – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Srebrny medal to ogromne osiągnięcie, szczególnie że w wydarzeniu wzięli udział wspaniali kucharze z 46 krajów. – dodaje Dorota Grabowska z Mlekpolu.
 
 
Do sukcesu na Olimpiadzie doliczyć należy jeszcze złoto dla Łukasza Szewczyka za dekoracje cukiernicze, srebro dla Piotra Wasika za Carving Live Fruit and Vegetable.
 
 
 
Sędziowie brali pod uwagę maksymalną równowagę koncepcji i treści, palety kolorów i wysoce artystycznego wykonania wszystkich elementów. Sprzęt do przygotowania rzeźb jest również jednym z kryteriów oceny, stąd jego dobranie było ważnym elementem całości przygotowań drużyny. Olimpiada Kulinarna w Stuttgarcie to cykliczna impreza organizowana przez związek kucharzy niemieckich od 1992 roku.
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS