< WRÓĆ DO Hotele i restauracje

Tapas Bar Sobremesa dołącza do Browarów Warszawskich

Hotele i restauracje2020-02-07

 

Już pod koniec 2020 roku, Tapas Bar Sobremesa zaprosi na wyjątkową hiszpańską kuchnię, idealną dla tych, którzy kochają gorące, południowe klimaty, do Browarów Warszawskich. W tej restauracji słońce będzie świeciło przez cały rok!

Sobremesa to po hiszpańsku deser, ale także rozmowa przy stole. Te słowa idealnie oddają to, czym będzie nowa restauracja, która dołączy do Dzielnicy Spotkań i Smaków w samym centrum Warszawy.
 
 
W Sobremesie, przy wyśmienitym winie i niezwykłych daniach tapas – niewielkich przekąskach znanych z hiszpańskich barów – łatwo można odnaleźć radość ze spotkania i rozmowy z bliskimi. Możliwość próbowania wielu małych potraw zamiast jednego głównego dania, pyszne hiszpańskie wina, sangrie, biesiadowanie i wspólne rozmowy z bliskimi są tym, co kochamy i chcemy upowszechniać.

Anna Manowska i Katarzyna  Tracey - właścicielki Tapas Bar Sobremesa

Z miłości do jedzenia
Obie panie przygodę z gastronomią zaczynały od Bistro Prosta Historia, mieszczącego się w sercu klimatycznej Saskiej Kępy. Była to pierwsza warszawska burgerownia Gourmet, która po 10 latach wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad trzy lata temu - z fascynacji Hiszpanią - powstała pierwsza Sobremesa w Hali Koszyki. Wyjątkowy klimat tego znanego konceptu właścicielki chcą odtworzyć w Browarach Warszawskich.
 
Nasza praca jest naszą pasją, co według nas  jest kluczowe dla odniesienia sukcesu. Ponadto niezbędna jest oczywiście znajomość trendów, wyczucie, konsekwencja, ciągłe udoskonalanie oferty, codzienna obecność, „doglądanie” biznesu, dbanie o relacje z gośćmi i pracownikami oraz wsłuchiwanie się w potrzeby klientów.
 
 
Trochę słońca w centrum Warszawy
Hiszpania to kraj wyjątkowy, nie tylko ze względu na klimat. Jego kuchnia, dzięki bliskości morza i oceanu, skoncentrowana jest na rybach i owocach morza. Ponadto wizytówką Hiszpanii są wyjątkowe wina. Specyficzna jest również sama kultura jedzenia – wspólne biesiadowanie przy stole, długie rozmowy i dobra zabawa. Celebrowanie życia, nawiązywanie i podtrzymywanie więzi. Z pewnością nie zabraknie tego także w Sobremesie  w Browarach Warszawskich.
Na pewno będzie pysznie - o to zadba nasz szef kuchni - Łukasz Kaniecki. To najbardziej utytułowany szef tradycyjnej kuchni hiszpańskiej w Polsce, dwukrotnie wyróżniony czapką Gault Millau,  a także Złotym Widelcem. W Browarach Warszawskich, będziemy miały wspaniały bar z ogromnym wyborem win i autorskich koktajli, stworzonych przez naszego niezwykle kreatywnego szefa baru. Chcemy, aby klimat był magiczny.  Naszą ofertę wzbogacimy muzyką na żywo, pokazami live cooking i innymi niespodziankami. Szczegóły dotyczące wystroju są na razie ściśle chronionym sekretem, ale współpracujemy od zawsze z tą sama dekoratorką, więc na pewno będzie wyjątkowo.
 


Wyjątkowa kuchnia w wyjątkowej dzielnicy
Restauracja Sobremesa znajdować się będzie w Browarach Warszawskich na poziomie piwnic. W sumie zajmie ponad 250 metrów kwadratowych. Latem zaprosi swoich gości do klimatycznego ogródka w samym sercu Piwnic dawnej Leżakowni.
Różnorodność jest motywem przewodnim naszych wyborów w komponowaniu oferty Dzielnicy Spotkań i Smaków. Gorąca kuchnia adriatycka, tradycyjne smaki Galicji, europejski styl czy finezja deserów to pierwsze fragmenty tej mozaiki.  Odsłaniamy kolejne. Sobremesa będzie pierwiastkiem hiszpańskiego temperamentu i polskiej wrażliwość. Jestem pewien, że ta restauracja przyciągnie wielu gości, którzy przyjdą tu skuszeni pysznym jedzeniem i niezobowiązującą atmosferą.

Marcin Szlufik, Senior Leasing Manager w Echo Investment.
Hiszpański tapas bar idealnie wpisze się w DNA Browarów Warszawskich – jednego z najbardziej wyrazistych miejsc w stolicy, które będzie tętnić życiem przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
 
Obie jesteśmy rodowitymi warszawiankami, kochającymi swoje miasto. Ogromnie cieszą nas projekty, które przywracają Warszawie jej urodę. Rewitalizacja Browarów, zaprojektowana z szacunkiem dla historii, a jednocześnie wprowadzająca nowego „ducha” i energię do tej części Warszawy, od razu przypadła nam do gustu. Nasz koncept, idealnie wpisuje się w klimat zabytkowych piwnic, które wraz z pozostałą zabudową Browarów utworzą gastronomiczne centrum dla pracowników biur i okolicznych mieszkańców, w naszym odczuciu brakującego w tej części miasta.
 

Anna Manowska i Katarzyna  Tracey - właścicielki Tapas Bar Sobremesa
Otwarcie restauracji Tapas Bar Sobremesa zaplanowane jest na koniec 2020 roku.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Hotele i restauracje
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS