< WRÓĆ DO Niebawem

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego 2020- 03.06

Niebawem2020-03-01

Zmiana terminu na 03.06 !!!

 
Szanowni Państwo,
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się korona wirusa (SARS-Cov-2), oraz aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, apelem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, do organizatorów imprez o „przełożenie terminu wydarzeń, w których bierze udział większa liczba osób” podjęliśmy trudną decyzję o PRZENIESIENIU NASZEGO KONKURSU
NA dzień 3 czerwca 2020 ❗❗❗
Nasza decyzja była podyktowana również tym, że mieliśmy potwierdzoną dużą liczbę uczestników w tym uczniów szkół gastronomicznych oraz bardzo duże grono, które chciało oglądać i kibicować uczestnikom konkursu.
Tym bardziej chcemy podziękować za liczne głosy zrozumienia i wsparcia. Jesteśmy przekonani, że w obliczu aktualnej sytuacji i wynikającego z niej potencjalnego zagrożenia zdrowia publicznego jest to jedyna możliwa decyzja.
Przepraszamy za niedogodności związane z przesunięciem terminu.
Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się ze zrozumieniem.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Z wyrazami szacunku,
Tomasz Tarnawski
Prezes Zarządu Las Kalisz Sp.zo.o.
organizator konkursu

---------------------

Już 18 marca 2020 roku w Pałacu w Orli odbędzie się II edycja konkursu kulinarnego „Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego 2020”.

To wyjątkowe wydarzenie zapisało się już na dobre w kalendarzu polskiej gastronomii. Dlatego szefowie kuchni chętnie podejmują rękawicę by zmierzyć się z zadaniem konkursowym, które wbrew pozorom nie jest takie proste.
Konkurs ma na celu propagowanie dziczyzny, w pewnym sensie naszego dobra narodowego. Sięgając do historii to właśnie dziczyzna była podstawowym składnikiem dań królów i szlachty. Zaś w czasach rozbiorów mięso z dzikiej zwierzyny miało charakter patriotyczny, pielęgnowano w ten sposób polską tożsamość. Dzisiaj w dobie diet i zdrowego stylu życia to wysokiej jakości mięso coraz częściej jest chętnie wykorzystywane w kuchniach wielu restauracji. Dzikie z natury, to mięso mniej kaloryczne, bardziej wartościowe w składniki odżywcze a co za tym idzie zdrowsze.
 
Dla Organizatorów sam Konkurs ma jeszcze inne, głębsze znaczenie a mianowicie jest memoriałem po zmarłym Śp. Marianie Tarnawskim długoletnim Prezesie i założycielu firmy „Las – Kalisz, powstałej 15 marca 1991 oraz pasjonacie zrównoważonego łowiectwa, wędkowania oraz miłośnika kuchni myśliwskiej.
 
W tym roku organizatorzy jako tematy przewodnie wybrali dwa różne gatunki mięsa. Pierwsze to królik, którego należy użyć do przygotowania zupy zaś danie główne trzeba wykonać na bazie łopatki z jelenia. Na skomponowanie obu dań każdego w 10 porcjach uczestnicy będą mieli 120 minut.

Tego dnia oprócz zmagań uczestników będzie można dowiedzieć się ciekawych informacji na tematy związane z łowiectwem, kulinariami, a także spotkać wielkie autorytety polskiej gastronomii.
 
Konkurs skierowany jest do profesjonalistów – kucharzy pracujących zawodowo bądź mających w dacie przystąpienia do konkursu kulinarnego, przerwę w pracy zawodowej nie dłuższą niż jeden rok kalendarzowy. W skład każdego ze zgłoszonych zespołów wchodzi szef i kucharz pomocniczy.

Poniżej przedstawiamy listę uczestników zakwalifikowanych do drugiej edycji Mistrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriału Mariana Tarnawskiego 2020:
1. Grzegorz Fic i Kamil Dziektarz - Albertina, Kraków
2. Tomasz Kasperlik i Piotr Mazur - Hotel Aries, Zakopane
3. Tomasz Wencek i Arkadiusz Kruszik - Dinette, Wrocław
4. Mateusz Bortko i Patryk Wróblewski - Restauracja Pocztowa, Gorzów Wielkopolski
5. Kamil Paszkowski i Rafał Chełmiński - Restauracja "Pod Jabłoniami", Augustów
6. Kamil Skrok i Maciej Grams - Powidok - Restauracja Autorska, Łódź
Rezerwowe drużyny w kolejności:
1) Mateusz Bajera i Albert Bojarowski - Ed Red, Warszawa
2) Roman Serdiuk i Vitalii Kovalenko - Restauracja Lavenda Cafe & Lunch, Poznań
 
 
REGULAMIN do pobrania
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania
www.mistrzostwadziczyzna.pl
 
 

 

Tutaj znajdziesz:Regulamin

Do otwarcia załączników niezbędny jest Acrobat Reader

Tutaj znajdziesz:Formularz

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS