< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

Marcin Gruszka polskim reprezentantem na konkursie kulinarnym Les Chefs en Or 2021

Sylwetki szefów2020-01-15

Powalczy w kategorii Profejonalistów !

 

Marcin Gruszka, współpracujący z Transgourmet i Selgros od lat, będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym konkursie Les Chefs en Or 2021 w kategorii Profesjonalista. (Konkurs z uwagi na epidemię koronawirusa został przełożony). Razem z Marcinem Gruszką do Francji pojedzie także Dawid Wantrych, zwycięzca szkolnych eliminacji do paryskiego konkursu w kategorii Juniorów.
 
Le Chefs en Or to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Europie. Zmagania najlepszych kucharzy organizowane są przez Transgourmet Francja i odbywają się co dwa lata podczas targów Equip Hotel w Paryżu.
 
Konkurs rozgrywa się w dwóch kategoriach: profesjonalistów i uczniów. Międzynarodowemu składowi jurorskiemu przewodniczy Thierry Marx, jeden z najwybitniejszych szefów kuchni w świecie, stojący na czele restauracji luksusowego hotelu Mandarin Oriental, w tym dwugwiazdkowej Sur Mesure.
Obaj reprezentanci Polski na przyszłoroczną edycję konkursu są już znani. Dawid Wantrych, uczeń Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu został wyłoniony w ramach konkursu kulinarnego Transgourmet i Selgros zajmując I miejsce w międzyszkolnych zmaganiach, które odbyły się w Instytucie Kulinarnym Transgourmet w Piasecznie.
 
Marcin Gruszka, który będzie gotował w kategorii Profesjonalista, to rodowity góral pochodzący z Dzianisza. Jego pochodzenie mówi dużo o jego głównych cechach: pracowity tradycjonalista żyjący w zgodzie z naturą, z uporem dążący do celu.
Jest odważnym i zdeterminowanym kreatorem wyjątkowych smaków. Jako członek Kulinarnej Kadry Narodowej reprezentował już Polskę na arenie międzynarodowej i zdobywał doświadczenie w wymagających konkursach, co znacząco wzbogaca jego portfolio. Ten utalentowany szef kuchni współpracuje z Transgourmet i Selgros Cash&Carry od kilku lat.
- Marcin Gruszka będzie godnym polskim reprezentantem w konkursie Les Chefs En Or, dlatego po rozmowach z branżą, zdecydowaliśmy się zaprosić go do współpracy. Jego ogromne doświadczenie, pasja i nowatorskie podejście do kuchni są gwarancją występu  na najwyższym kulinarnym poziomie. Cieszymy się na wspólne wyzwanie i liczymy na sukces w Paryżu - komentuje Marcin Dera, Dyrektor Sprzedaży ds. Gastronomii w Transgourmet Polska.
 
Rozwój branży horeca jest ważną częścią działalności Transgourmet i Selgros Cash&Carry, który nie tylko współpracuje z największymi profesjonalistami z branży, ale także wspiera szkoły  gastronomiczne w kraju inwestując w najmłodsze pokolenie przyszłych szefów kuchni i ekspertów gastronomii. 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS