< WRÓĆ DO Hotele i restauracje

Nowy Szef Kuchni w Mamaison Hotel Le Regina -Artur Grajber

Hotele i restauracje2020-01-10

Nowe przysmaki w restauracji Le Regina

 

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu nowego Szefa Kuchni, który rozpoczął właśnie swoją przygodę z hotelem Le Regina w Warszawie.

Artur Grajber
Artur Grajber urodzony w Warszawie w 1969 roku, przygodę z gastronomią rozpoczął od szkoły na ul. Poznańskiej, gdzie, jako uczeń eksperymentalnej klasy odbywał praktyki w najlepszych warszawskich restauracjach lat osiemdziesiątych nasiąkając miłością do zawodu i jego tradycji.
 
 
W 1989 roku rozpoczął pracę w pierwszej Polsce restauracji serwującą dania kuchni greckiej „Parnas” –w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, a już jako szef zmiany brał udział w ponownym otwarciu Hotelu Bristol (1992).
Pasją Artura jest tworzenie: miejsc, smaków oraz zespołu ludzi, którzy zapewnią sukces danemu pomysłowi. Dlatego jako Szef Kuchni otwierał Restaurację 99 w Warszawie, która zdobyła tytuł Restauracji Roku 1998. Następne otwarcia, którym przewodził to pierwszy mini browar i restauracja Soma oraz wyzwanie na większą skalę – otwarcie The Westin Warsaw, pięciogwiazdkowego hotelu sieci Starwood Hotels and Resorts, który otrzymał dwie pod rząd nagrody dla najlepszego hotelu marki Westin w Europie. Artur był pierwszym Szefem Kuchni – Polakiem w tej prestiżowej grupie hotelowej.
 
 
Od 2006 przez 10 lat był szefem kuchni w hotelu Sheraton w Warszawie, w którym zarządzał ponad 40 osobowym zespołem w trzech restauracjach i jednym z największych w Polsce zespołów cateringu zewnętrznego jak i wewnętrznego organizując imprezy do 5500 osób. W sieci Starwood współpracował przy otwieraniu nowych hoteli w Polsce (w Krakowie, Poznaniu i Sopocie) oraz przez dekadę gotował i obsługiwał w najmniejszej restauracji w Polsce „Chefs Table” mieszczącej się na zapleczu kuchni Sheraton Warsaw Hotel.
 
W 2018 roku był naczelnym szefem Belvedere Gourmet Group a następnie szefem kuchni w Hotelu Newskanpol i restauracji Sublima w Kołobrzegu.
Artur Grajber swoje bogate doświadczenia zdobywał w restauracjach i kuchniach hotelowych, gdzie rozwijał pasje i zainteresowania. Wszystko ukierunkowane było na zdobywanie wiedzy i kształtowanie kulinarnej osobowości. Liczne podróże i praca w międzynarodowym gronie pozwoliły na zintensyfikowanie i poszerzenie posiadanej wiedzy i pasji.
 

Szczególne miejsce w jego życiorysie zawodowym mają wszelkiego rodzaju imprezy bankietowe od kilku do kilku tysięcy osób, jedno- i kilkudniowe, o różnym charakterze i randze. To tam liczy się planowanie, logistyka i odpowiednie zarządzanie zespołem ludzi.
 
Osobiście miał okazję gotować dla wielu znanych polityków, członków rodzin królewskich i celebrytów między innymi dla: Królowej Hiszpańskiej Zofii, Króla Szwecji - Karola XVI Gustawa, Króla Norwegii Haralda V, Prezydenta Federacji Rosyjskiej - Dmitrija Anatoljewicza Miedwiediewa, Przewodniczącego Parlamentu Europejaskiego Donalda Tuska, Prezydentów Polski: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego.
 
 
W gotowaniu uwielbia wyzwania, łączenie smaków i technik z różnych stron świata, a szczególną estymą obdarza kuchnię polską i rodzime regionalne produkty. Nadaje im nowoczesny smak i wygląd szanując jednocześnie tradycje i właściwości produktu.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Hotele i restauracje
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS