< WRÓĆ DO Kalejdoskop

„The future is now”. Wystawa obrazów Macieja Raucha w Bistro Barze WuWu

Kalejdoskop2020-01-06

Zapraszamy wszystkich miłośniów sztuki

Młodość, miłość, piękno oraz śmierć – obrazy Macieja Raucha, artysty realizmu magicznego, dotykają kwestii najbardziej emocjonujących. Twórca dogłębnie analizuje je i pokazuje światu ich malarskie i graficzne interpretacje, tworzy instalacje oraz wideoklipy. Już 14 stycznia w Bistro Barze WuWu w Centrum Praskim Koneser wystartuje jego wystawa „The future is now”, której organizatorem jest Galeria Nizio. W karnawałowy wieczór 17 stycznia odbędzie się specjalny performans artysty.

 
Maciej Rauch jest dla mnie pysznym przykładem artysty, który jest jednocześnie samowystarczalnym, samonapędzającym się dziełem sztuki, dbającym o najdrobniejszy szczegół przedstawienia, nie tylko na płótnach, ale też na sobie samym, dzierżącym berło pełnej kontroli własnego wyglądu i ciała, oraz wyglądu dobranego skrupulatnie otoczenia. Autokreacja jako samoinscenizacja, bycie przedmiotem i podmiotem własnej sztuki – mówi o Macieju Rauchu prof. Anna Królikiewicz, malarka i wykładowczyni na ASP w Gdańsku.
 
Maciej Rauch w swoich obrazach szczególnie upodobał sobie kosmos, tajemnicę czy mistycyzm. Na wystawie w Bistro Barze WuWu będzie można zobaczyć obrazy z kilku cyklów stworzonych przez artystę – „Alien Boy”, „The curse or blessing” oraz „On the other side”. Na pierwszy z nich składają się obrazy utrzymane w enigmatycznym nastroju, które przedstawiają młodzieńców w kosmicznej scenerii. „The curse or blessing” to seria obrazująca kwiaty zawieszone w odległej galaktyce. Są one na pozór delikatne, piękne i idealne, skrywają jednak tajemnicę – pod ich płatkami kryją się żarłoczne skolopendry. „On the other side” to z kolei wyjście poza „granicę płótna”, na zewnątrz. Obrazy z tej serii cechuje fragmentaryczność pokazanego na nich, ukrytego i tajemniczego świata. Taki zabieg skłania odbiorcę do większej interakcji, intryguje. W końcu widz staje się wręcz częścią historii, samodzielnie interpretując dzieło.
 
Niezwykle barwna i magiczna wystawa Macieja Raucha otwiera okres karnawału w Bistro Barze WuWu. „The future is now” będzie tu prezentowana od 14 stycznia do 29 lutego. W karnawałowy wieczór 17 stycznia oficjalnie zainauguruje ją performans artysty zatytułowany „The future is now”. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory Raucha, takie jak „Alienboy”, które są artystycznym komentarzem do prezentowanego malarstwa olejnego i stanowią również dopełnienie projektu. Wstęp wolny.
 
Maciej Rauch mieszka i tworzy w Gdyni. Jest absolwentem gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na koncie ma m.in. III nagrodę na konkursie malarskim „WNĘTRZE”. Obrazy artysty są dostępne w ofercie Galerii Nizio www.ndigaleria.nizio.com.pl/ która jest organizatorem wystawy w Bistro Barze WuWu.
 
Wystawa „The future is now”
Maciej Rauch
14 stycznia – 29 lutego
Oficjalna inauguracja wystawy i performans Macieja Raucha w WuWu
17 stycznia, godz. 22:00
Wstęp wolny
Bistro Bar WuWu
Centrum Praskie Koneser
plac Konesera 1 https://wuwu.bar/
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS