< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Jowita Woszczyńska zdobyła złoty medal na World Championship of Cake Design w Mediolanie

Wydarzyło się2019-10-22

Doskonały wynik Polki na międzynarodowym konkursie !

To był prawdziwy nokaut ! Jowita Woszczyńska pierwsza Polka uczestnicząca w międzynarodowych Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów zdeklasowała rywali. Jej tort okazał się prawdziwym arcydziełem ! 
 

World Championship of Cake Design (Mistrzostwa Świata w Dekoracji Tortów) to prestiżowy konkurs, w którym wybierany jest najlepszy dekorator tortów na świecie. Zawody odbywały się w dniach od 19-20 października podczas targów Host Fiera w Mediolanie. Tematem przewodnim tej edycji była - tradycja i kultura twojego kraju”.


Do konkursu zakwalifikowało się osiemnastu uczestników m.in z Włoch, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Peru, Porto Rico, Maroka,Węgier, Meksyku, Korei, Hong Kongu i Chin.Jowita Woszczyńska pracująca na co dzień w Cukierni Sowa w Bydgoszczy, wystartowała drugiego dnia, prezentując przepiękny tort, składający się z kilkunastu elementów, nawiązujących do symboli kojarzonych z Polską. Na samej górze mogliśmy podziwiać figurkę Fryderyka Chopina, poniżej prezentował się Mikołaj Kopernik i toruńska starówka, była też scenka rodzajowa z malarstwa Malczewskiego, a także nawiązanie do polskiego folkloru, na samym dole widniał biały dworek z Żelazowej Woli oraz polskie ule. Tort można było podziwiać podczas całego dnia konkursowych zmagań, dodać należy, że obracał się wkoło. 

Od początku jej praca wzbudzała zachwyt wśród wszystkich zgromadzonych, w tym również jurorów, jeden z nich - Robert Haynes przyznał się, że pierwszy raz tort wywołał u niego łzy wzruszenia. Jednak żeby wygrać całe mistrzostwa, należało przygotować jeszcze kolejne trzy torty, w tym 18 centymetrowy, który musiał mieć takie same dekoracje oraz kształty co tort pokazowy i był jadalny. Następnie tort o wielkości 30 cm, dekorowany na żywo, z wiernym odtworzeniem wszystkich technik i z użyciem produktów zastosowanych przy wykonaniu tortu prezentacyjnego. W każdej z tej konkurencji Jowita pokazała najwyższy kunszt i talent.  

Około godziny osiemnastej poznaliśmy wyniki konkursu, Jowita stanęła na najwyższym podium, ze wzruszeniem słuchała polskiego hymnu. Na miejscu drugim uplasowały się Włochy- Manuela Taddeo, a na trzecim reprezentantka z Peru- Monica Munante Legua.

Nagrody dodatkowe:
. Nagroda za najlepszy tort "Test smaku": Polska
• Nagroda za Najlepszy "Wystawa publiczna" Tort: Polska
• Nagroda za najlepsze "dekorowanie na żywo"- ciasto: Chiny
• Nagroda od dziennikarzy: Włochy

Jowitę podczas konkursu dopingowała spora grupa Polaków, wśród nich nasze najlepsze dekoratorki tortów -Ewa Drzewicka, Renata Martyna i Alicja Ćwik, wszystkim im życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że sztuka dekorowania tortów, stanie się jeszcze bardziej popularna również w naszym kraju!

Więcej o konkursie na stronie http://www.federazionepasticceri.it/

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS