< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Björn Frantzén ze Szwecji najlepszym szefem kuchni według The Best Chef Top 2019

Wydarzyło się2019-09-25

W Barcelonie poznaliśmy #100 najlepszych szefów 

W dniu 24 września na Uniwersytecie w Barcelonie odbyła się uroczysta gala konkursu The Best Chef Awards, podczas której z ogłoszono listę #100 najlepszych szefów kuchni na świecie oraz wręczono statuetki w poszczególnych kategoriach, ogłoszono też Zwycięzcę ! Najlepszym szefem roku został -Björn Frantzén ze Szwecji, na miejscu drugim uplasował się Joan Roca,( który zwyciężył w dwóch poprzednich edycjach), a trzecim miejscu znalazł się nietuzinkowy- Davidowi Munoz.
Jeśli chodzi o Polskę to na #90 pozycji uplasował się Wojciech Modest Amaro, który w 2017 roku odebrał nagrodę w kategorii Winner of City Gourmet.
Na tegorocznej liście znalazły się osoby z ponad 24 krajów świata.
 
Pełny ranking zwycięzców dostępny jest na stronie: www.thebestchefawards.com.

https://www.facebook.com/thebestchefawards/videos/459360064655593/Najważniejsze nagrody powędrowały do:

The Best Chef Top100 Award - Björn Frantzén z restauracji Frantzén w Sztokholmie. Na drugim miejscu Joan Roca (El Celler de Can Roca, Girona, Hiszpania) - zwycięzca dwóch poprzednich edycji konkursu, na miejscu trzecim David Muñoz (DiverXo, Madryt, Hiszpania).

The Best Chef City Gourmet Award - Mateu Casañas, Oriol Castro i Eduard Xatruch z restauracja Disfrutar z Barcelony (Hiszpania). W tej kategorii nagradzani są najlepsi szefowie kuchni oraz najlepsze restauracje z miasta – gospodarza Gali wręczenia nagród.

The Best Chef Rising Star Award - Pía León z restauracji Kjolle z Limy (Peru). Nagroda przyznana za niezwykły talent i postępy w świecie gastronomii.

The Best Chef Fol-LOVERS Award - Grégoire Berger z restauracji Ossiano z Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nagroda wprowadzona w 2018 jako wyraz opinii publiczności The Best Chef Awards w mediach społecznościowych.

The Best Chef Pastry Award - Jordi Roca z restauracji El Cellar de Can Roca z Girony (Hiszpania)

The Best Chef Food Art Award - Daniel Watkins z restauracji St Leonards z Londynu (Wielka Brytania) Ta nagroda przyznawana jest najlepszemu Artyście wśród szefów kuchni.

The Best Chef New Entry Award - Mateu Casañas, Oriol Castro i Eduard Xatruch z restauracja Disfrutar z Barcelony (Hiszpania). W tej kategorii nagradzani są szefowie kuchni, którzy zajęli najwyższe miejsce w ranking wśród nowych kandydatów.

The Best Chef Voted by Chefs Award - Grant Achatz z restauracji Alinea z Chicago (USA). Nagroda przyznawana przez szefów kuchni.

The Best Chef Legend Award - Eckart Witzigmann. Ta kategoria została stworzona, by docenić tych szefów kuchni, którzy nie wykonują już czynnie swojego zawodu, jednak wciąż mają ogromny wpływ na świat gastronomii.
Nagrody z samego serca świata gastronomii.

W tym roku nie przyznano nagrody w kategorii - ​Worlds Best Female Chef.

The Best Chef Awards, to konkurs o prestiżowym charakterze. Zawdzięcza to skupionemu wokół siebie środowisku najlepszych kucharzy świata, oraz dużemu zasięgowi w mediach społecznościowych (może tu pochwalić się grupą 1,2 miliona fanów z całego świata). Zwycięzcy tego konkursu są nagradzani nie tylko za swoje zdolności kulinarne, ale również za te wszystkie cechy, które decydują o byciu dobrym szefem kuchni.
Misją konkursu The Best Chef jest nie tylko nagradzanie umiejętności szefów kuchni, ale także inspirowanie młodych pokoleń adeptów sztuki kulinarnej, dostrzeganie nowych talentów.

Każdego roku stu nowych szefów kuchni jest wybieranych przez współpracowników The Best Chef i dodawanych do listy stu szefów sprzed roku. Następnie te dwieście osób głosuje w swoim gronie. Każdy ma dziesięć głosów i może przyznać od 1000 do 100 punktów, które po podliczeniu decydują o tym, kto znajdzie się na liście stu finalistów. W następnym etapie głosowania specjaliści i znawcy świata kulinarnego głosują na swoich faworytów z wyłonionej wcześniej stuosobowej listy. Ostatnim etapem jest głosowanie użytkowników mediów społecznościowych na stronie internetowej The Best Chef.

Kolejna Gala już za rok !

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS