< WRÓĆ DO Niebawem

Konkurs Kulinarny "Czas na rybę!-5-6.10

Niebawem2019-08-01

Zapraszamy na jesienne spotkanie z Rybką !

Konkurs Kulinarny "Czas na rybę!" organizowany jest od 2018 roku. Organizatorem Konkursu jest Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" (RLGD "Opolszczyzna") - stowarzyszenie zrzeszające hodowców lokalnych ryb, gminy, na których terenie prowadzona jest gospodarka rybacka, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne - sympatyków zdrowego jedzenia, w tym przede wszystkim lokalnych ryb.
 
Konkurs organizowany jest podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego, które organizowane jest na Zamku w Niemodlinie, w pierwszy weekend października (5-6.10.2019).
 
W pierwszy dzień o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczą uczniowie szkół gastronomicznych z terenu województwa opolskiego. W drugi dzień rywalizują Szefowie Kuchni z całej Polski.
 
Organizator określa i zapewnia produkty obowiązkowe. Zawsze jest to karp, natomiast drugim produktem jest w 2019 roku maślanka z OSM Olesno. Nie bez powodu wybrano lokalny produkt, gdyż RLGD "Opolszczyzna" od dłuższego czasu współpracuje z lokalnymi producentami, organizując szereg wydarzeń gastronomicznych na Opolszczyźnie.
 
Współorganizatorem konkursu jest opolski Szef Kuchni - Kamil Klekowski. Nadzór merytoryczny nad Konkursem, w ramach przyznanego patronatu, sprawuje stowarzyszenie Euro-Toques Polska.
 
 
Organizatorzy czekają na zgłoszenia od Szefów Kuchni - do 31 sierpnia 2019 r., natomiast do 13 września 2019 r. od uczniów szkół gastronomicznych. 
 
Informacji na temat konkursu udzielają Organizatorzy:
 
- Aleksandra Czerkawska - tel. 535 380 010
 
- Kamil Klekowski - tel. 790 247 247
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS