< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Drobiowego- zakończono II edycję

Wydarzyło się2019-06-28
Za nami emocjonujący dzień, 18 czerwca 2019 r. dziewięć dwuosobowych drużyn młodych adeptów sztuki kulinarnej ze szkół gastronomicznych walczyło w II edycji Ogólnopolskiego konkursu o Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Drobiowego.
 
Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu był Związek Polskie Mięso. Cały projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. „To już druga edycja tego projektu. Dzięki takiej inicjatywie uczniowie mieli okazję lepiej poznać zalety polskiego mięsa a także zgłębić techniki przygotowania mięsa drobiowego. Dzięki włączeniu się w nasze działanie najlepszych szefów kuchni w kraju, młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli niepowtarzalną okazję zdobyć unikatową wiedzę kulinarną. Po pozytywnych opiniach i recenzjach jakie spływają do nas po projekcie ze szkół gastronomicznych, jestem przekonana że jako polskie mięso na długo pozostaniemy w pamięci uczniów, którzy od teraz chętniej będą sięgać po mięso w swojej pracy.” - mówi Katarzyna Oponowicz dyrektor biura Związku Polskie Mięso.
 
Głównym motywem kulinarnym tegorocznej edycji był element indyka oraz  podroby. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy musieli wykorzystać również produkty lokalne, regionalne oraz sezonowe. Na przyrządzenie autorskiego menu uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji jedynie 60 minut! Presja czasu, stres i wysokie wymagania Jury nie ułatwiały zadania uczestnikom. Kulinarne zmagania uczestników oceniali jurorzy: Jerzy Pasikowski - Przewodniczący Jury, Giancarlo Russo - jeden z najbardziej znanych kucharzy w Polsce, Robert Sowa – kucharz, restaurator i autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej, Marcin Budynek - szef kuchni oraz wiceprezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni, który czuwał nad wydarzeniem, a także Katarzyna Oponowicz – dyrektor Związku Polskie Mięso.
 
 
 
 
 
 
Jury oceniało prace konkursowe w oparciu o cztery kryteria: smak oraz technika podania, dobór składników,  w tym produktu regionalnego, organizacja pracy i oczywiście ocenie szczególnej podlegało użycie elementu drobiowego. Po degustacji wszystkich dań jury udało się na liczenie głosów. „Jako jury stawiamy na oryginalność, kreatywność i smak. Młodzież jest coraz bardziej odważna i stawia na indywidualność. Wspaniałe potrafi wykorzystać w swoich daniach produkty lokalne i regionalne. Oczywiście brawa należą się nauczycielom, którzy poświęcają swój nierzadko prywatny czas, ucząc i towarzysząc swoim uczniom w ciągłym rozwoju.”- ocenił Marcin Budynek moderator konkursu.
 
Na najwyższym podium stanęły Zuzanna Żyniewicz i Urszula Mościńska z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach. Srebro wywalczyły Dominika Oskwarek i Patrycja Smolakowska z Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, ostatnie miejsce na podium zostało przyznane Patrycji Banaszek i Michałowi Soszka z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS