< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Kinowy senas z Alain Ducasse -12.04 godz. 19.30

Kalejdoskop2019-02-07

Filmowe spotkanie wokół kuchni francuskiej w Kinie Muranów Inicjatywa FILMS for FOOD, która od ponad dwóch lat prezentuje w warszawskim kinie Muranów najlepsze filmy o tematyce kulinarnej, zaprasza na wieczór z kuchnią francuską.
 12 kwietnia, godz. 19:30 zaprezentowany zostanie film dokumentalny pt. „Alain Ducasse: kuchenne wyzwania" („La quête d'Alain Ducasse" ) wzbogacony rozmową wokół kuchni francuskiej z udziałem ekspertów - gości specjalnych wydarzenia.


Bohater filmu Gillesa de Maistre, gaskończyk Alain Ducasse to ikona francuskiej kuchni. Trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż 21. Sklasyfikowany przez Forbesa na 94. miejscu na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, prezes sieci restauracji, idol wielu kucharzy, odznaczony legią honorową przez prezydenta Francji Jacques'a Chiraca. 
 Film „Alain Ducasse: kuchenne wyzwania" pokazuje, na czym polega fenomen tego niezwykle pozytywnego człowieka, który w wieku 27 lat jako jedyny z pięciu pasażerów przeżył katastrofę samolotu turystycznego, a potem stał się najbardziej znanym szefem kuchni i kulinarnym mentorem na świecie. Ducasse to niespokojna dusza. Zadaje pytania, wciąż się rozwija i do czegoś dąży. Czego szuka jednak człowiek, który wydaje się mieć wszystko? 
 Właściciel 23 lokali gastronomicznych na całym świecie i 21 gwiazdek Michelin, nadal tworzy nowe restauracje, buduje szkoły kulinarne i przesuwa granice własnego rzemiosła ku nowym, nieznanym horyzontom. Jest ciekawy świata, bezustannie podróżuje, a gotowanie to dla niego nieskończony kosmos. Film portretuje tę nietuzinkową osobowość. Ducasse zgodził się, aby przez dwa lata kamera rejestrowała jego życie i pracę. Poznajemy tajemnicę kreatywności mistrza gotowania, jego filozofię życia i jedzenia, jak również jego nieustannie ewoluujący pęd ku rozwojowi. 


Niezwykle ciekawie zapowiada się dyskusja po filmie. O francuskiej gastronomii, fine-diningu i kulisach tworzenia restauracyjnego imperium rozmawiać będą: 
 Justyna Adamczyk  - redaktor naczelna przewodnika Gault&Millau Polska, 
 Michel Moran - osobowość telewizyjna, juror programu Master Chef,  chef kuchni Bistro de Paris
 Arkadiusz Wilamowski - współwłaściciel i chef kuchni Chłodna 15 by Wilamowski.
 Spotkanie poprowadzi Jakub Gutek z FILMS for FOOD.


   „Alain Ducasse: kuchenne wyzwania" (La quête d'Alain Ducasse), reż. Gilles de Maistre, Francja 2017, 84' 
 zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=LpCOSZUNtKc Zdjęcia/kadry z filmu do pobrania:


http://www.magpictures.com/thequestofalainducasse/press-kit/ Szczegóły wydarzenia na stronie Kina Muranów: https://kinomuranow.pl/pokaz-specjalny/ alain-ducasse-kuchenne-wyzwania-i-wieczor-poswiecony-kuchni-francuskiej
 Facebook event: https://www.facebook.com/events/1292383117568498/

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS