< WRÓĆ DO Niebawem

Wystartował konkurs World Class 2019

Niebawem2019-02-23
 
Bilet do krainy whisky

 

Ponad 10 000 barmanów na świecie będzie ubiegać się o przepustkę do 11. finału konkursu World Class. Po raz piąty do wyścigu dołączą barmani z Polski. Rekrutacja trwać będzie do 14 marca 2019. Zwycięzca wyjedzie na zawody do światowej stolicy whisky: Szkocji.
 

Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik – to dotychczasowi reprezentanci Polski w globalnym konkursie World Class. Dziś gorące nazwiska sceny barowej, trenerzy, eksperci i koktajlowi influencerzy. Kto dołączy do tego grona w 2019 roku?

 
Organizator World Class rozpoczął tegoroczne kwalifikacje od bezpłatnych szkoleń dla barmanów w wybranych miastach w całej Polsce. Udział w nich nie jest obowiązkowy, ale może być przydatny do przygotowania konkursowej prezentacji. 
 
Zgłoszenia trwać będą do 14 marca 2019 r. Zadaniem kandydatów jest przygotowanie receptury i prezentacji koktajlu w jednej z trzech kategorii: „Smoke Integration” (koktajl z whisky i dymnym składnikiem), „Your Bar or Mine” (koktajl nawiązujący do najbardziej inspirującego lokalu w karierze), „My Mixer” (autorska receptura koktajlu na ginie).
 
Trzydziestu barmanów (top 30), których prezentacje okażą się najlepsze, zmierzy się w krajowym półfinale w połowie kwietnia. Następnie w czerwcu spośród 12 finalistów wyłoniony zostanie polski Barman Roku 2019. Zwycięzca zmierzy się z mistrzami z 60 krajów podczas globalnych finałów. Tegorocznym gospodarzem finału World Class Competition 2019 będzie Glasgow w Szkocji, kolebce ikonicznych destylarni whisky.
 
World Class to najbardziej prestiżowy i kompleksowy konkurs, który odkrywa barmańskie talenty. U jego podstaw World Class leży zaawansowany program edukacyjny, z którego skorzystało już ponad 300 000 barmanów. W 10-letniej historii konkursu po globalne trofeum sięgnęli reprezentanci: Francji, Grecji, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz dwukrotnie – Australii i Japonii.
 
 
W ubiegłym roku w globalnym finale World Class 2018 w Berlinie Polskę reprezentował Marcin Kruk z warszawskiego koktajlbaru Kita Koguta. Statuetkę zdobył Australijczyk, Orlando Marzo z Melbourne.
 
Krajowi i globalni laureaci World Class podróżują po świecie w roli ambasadorów konkursu, pracują jako eksperci i w roli szefów baru uczestniczą z największych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych globu, jak od pokazów mody po oscarowe gale.
 
Dla Kandydatów:
Informacje ogólne: www.facebook.com/worldclasspoland/
 
Regulamin World Class Poland 2019: http://worldclassbar.pl/2019REGULAMIN_WORLDCLASS.pdf
 
Lista prezentacji (do wyboru jedna z nich):
 
 
 
 
_____________________________________________
DODATKOWE INFORMACJE NA TEMAT WORLD CLASS:
World Class Poland: www.facebook.com/worldclasspoland 
World Class Competition: www.definitivedrinkingguide.com oraz www.theworldclassclub.com
KONTAKT DLA MEDIÓW: Katarzyna Kielar, tel.: +48 608 616 990, e-mail: Katarzyna.Kielar@hellopr.pl
 
DIAGEO
Producent i dystrybutor najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, m.in.: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan's, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także takie marki, jak: Bulleit Bourbon, Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Firma prowadzi sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie. Spółka jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.
 
DIAGEO RESERVE WORLD CLASS
Program WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, które ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzuje je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”. Od pierwszej edycji zawodów World Class w 2009 roku już ponad 300 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka DIAGEO RESERVE WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów jako znak wyrafinowania i wyróżnienia międzynarodowej kultury spożywania najlepszych alkoholi.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS