< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Warszawscy sommelierzy najlepszą ekipą na Ferment Show

Wydarzyło się2018-12-19

Trzy zespoły sommelierów ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich obsługiwały Ferment Show - galową kolację, którą zorganizowały 1 grudnia magazyn Ferment i Winicjatywa w warszawskim Pałacu Sobańskich. Zespoły z Warszawy, Trójmiasta i Poznania rywalizowały w plebiscycie na najtrafniej dobrane do dań wino. W głosowaniu przeprowadzonym wśród gości kolacji wygrał zespół z Warszawy pod wodzą Kajetana Zalewskiego w składzie: Jerry di Gregorio, Mateusz Podgórski i Rafał Borys. Drugie miejsce zajęła ekipa z Trójmiasta, a tylko jeden głos mniej dostali sommelierzy z Poznania. 

Pięciodaniową kolację na 100 osób przygotowali czołowi szefowie kuchni młodego pokolenia: Piotr Hadula (SPOT, Poznań), Flawia Borawska (Opasły Tom, Warszawa), Jakub Hamankiewicz (Affogato, Łódź), Przemysław Błaszczyk (Mañana / Novo, Katowice) i Daniel Zawalich (Amber Room). Wino do każdego dania z wyjątkiem deseru dobierał każdy z trzech zespołów sommelierskich, goście mieli więc okazję czterokrotnie porównać zaproponowane połączenia i wybrać najlepsze, głosując na przygotowanych formularzach po zakończeniu kolacji. Najwięcej głosów otrzymało połączenie Rieslinga 2017 z Winnicy Turnau, zaproponowane przez ekipę warszawską, z kopytkami dyniowymi z serowym sosem, koperkiem i amaretti, autorstwa Flavii Borawskiej.  

Koordynatorem sommelierów podczas gali był Dawid Sojka. Wszystkie ekipy zebrały doskonałe recenzje od gości i organizatorów kolacji za bezbłędny serwis i profesjonalizm.

 

Pełny skład zespołów sommelierskich na Ferment Show:

 

Warszawa:

 

Kajetan Zalewski (head grupy), AleWino

Jerry di Gregorio

Mateusz Podgórski, Hotel Bonifacio

Rafał Borys

 

Trójmiasto:

 

Tomasz Kalenik (head grupy), Winers

Robert Komosa, Mondovino

Łukasz Chwojnicki, Sztuczka

Marcin Łysakowski, ThaiThai

 

Poznań:

 

Marcin Krzystolik (head grupy), Cucina 88 CityPark

Arkadiusz Kurowski

Łukasz Giżelski, PPW

Krzysztof Królczyk, Winobramie

Kontakt

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS