< WRÓĆ DO Niebawem

Polscy finaliści konkursu Les Chefs en OR gotowi do rywalizacji!

Niebawem2018-08-02

Nasi reprezentanci powalczą już 11 i 12 listopada w Paryżu 

Les Chefs en Or to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Europie, organizowany przez francuski oddział Transgourmet. Podczas finałowego spotkania, odbywającego się 11 i 12 listopada na targach EquipHotel w Paryżu, światowej sławy jury oceniać będzie najlepszych kucharzy z krajów, w których działa Transgourmet. Polscy finaliści w kategorii Profesjonalista i Uczeń intensywnie trenują w doskonale wyposażonym Instytucie Kulinarnym Transgourmet w Piasecznie pod Warszawą.

 
Selgros i Transgourmet, jako ekspert w branży gastronomicznej, wspiera rozwój polskich kucharzy. Dowodem na to jest otwarcie Instytutu Kulinarnego Transgourmet, będącego areną wymiany doświadczeń dla kucharzy z Polski i zagranicy oraz miejscem doskonale przystosowanym do treningów przed międzynarodowej klasy konkursami kulinarnymi. Obecnie w Instytucie do finału Les Chefs en Or przygotowują się polscy reprezentanci: Emil Guzik i Ernest Jagodziński.
 
- Przygotowując się do konkursu we własnych restauracjach, kucharze muszą samodzielnie odtworzyć stanowiska, przestrzegając odpowiednich standardów. Natomiast treningi w Instytucie umożliwiają nam przeniesienie się do przestrzeni odwzorowującej kuchnię konkursową. Przeniesienie się z kuchni w restauracji, w której pracujemy na co dzień do Instytutu ma także dodatkową zaletę, ponieważ pozwala nam ćwiczyć w innej przestrzeni niż ta, do której przywykliśmy. To szczególnie istotne w przypadku prób czasowych – komentuje Ernest Jagodziński.
 

 
Ernest Jagodziński, polski finalista w kategorii Profesjonalista zdobywał doświadczenie w Restauracji Sens i w warszawskim hotelu The Westin Warsaw, gdzie po raz pierwszy objął stanowisko Zastępcy Szefa Kuchni. Obecnie prowadzi autorski projekt, restaurację AUTENTYK przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. W finale konkursu Les Chefs en Or startuje w kategorii profesjonalista wraz z pomocnikiem, Łukaszem Daszyńskim. Głównym składnikiem w konkurencji profesjonalistów jest kaczka. Jury bierze pod uwagę maksymalne zagospodarowanie produktu oraz niełączenie produktów odzwierzęcych, czyli masła czy śmietany. Polski zespół przygotuje kaczkę podwędzaną na gałęziach sosny, z yuzu, mandarynką, kiełkami kolendry, topinamburem, polską gruszką i trawą żubrową.
 
21-letni Emil Guzik reprezentuje Polskę w kategorii Uczeń. Od sierpnia jest członkiem załogi restauracji Moonsfera, znajdującej się na dachu warszawskiego Centrum Olimpijskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu, do rywalizacji w kategorii juniorów przystępuje bez polskiego pomocnika. Dopiero przed samym konkursem, zawodnicy losują do pomocy ucznia ze szkoły francuskiej.
Uczestnicy mają do wykorzystania jeden obowiązkowy produkt – dorsz czerniak i trzy dowolne, warzywne dodatki. Najważniejsze kryteria brane pod uwagę w rywalizacji to smak potraw, znajomość i właściwe wykorzystywanie technik kulinarnych, organizacja pracy i maksymalne zagospodarowanie produktu. Ten ostatni czynnik wpisuje się obecnie w trend zero waste, który szczegółowo omawiali eksperci na łamach TRENDBOOK’a opublikowanego przez Selgros i Transgourmet przy okazji otwarcia Instytutu Kulinarnego.
 
- Moja kategoria jest o tyle trudna, że nie mogę na obecnym etapie odbywać treningów wraz z pomocnikiem i z wyprzedzeniem zaplanować wspólną pracę. Dopiero przed samym konkursem losujemy do pomocy reprezentanta szkoły francuskiej. Dlatego założyłem, że samo przygotowanie dań wezmę całkowicie na siebie. Oczywiście wszystko może ulec zmianie w trakcie konkursu. Po losowaniu będziemy mieć jeszcze trochę czasu, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniem i ustalić zasady współpracy – mówi Emil Guzik.
 

 
W tegorocznym konkursie o prestiżowe trofea Les Chefs en Or będą walczyć kucharze z Austrii, Francji, Niemiec, Rosji, Rumunii, Szwajcarii i Polski. Wzięcie udziału w konkursie to dla obydwu polskich finalistów duże wyzwanie, wyróżnienie i szansa na wymianę doświadczeń z najlepszymi kucharzami w Europie.
 
- Selgros Cash&Carry i Transgourmet, jako ekspert w branży gastronomicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem, współpracuje z najlepszymi kucharzami i restauratorami w Polsce i za granicą, jest partnerem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni i współpracuje z Kadrą Narodową Kucharzy Polski. Od lat dzieli się swoją wiedzą i uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branżowych. Dowodem na to jest otwarcie drugiego już Instytutu Kulinarnego w Piasecznie pod Warszawą i zaangażowanie w przygotowania do konkursów kulinarnych, takich jak Les Chefs en Or – podsumowuje Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.
 

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca najwyższą jakość i świeżość produktów oraz pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Wszechstronna oferta hal Selgros Cash&Carry to jeden z najszerszych asortymentów na rynku. Selgros posiada 18 hal handlowych w całej Polsce,  zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).
Transgourmet Food Serwis to marka zaopatrująca z pomocą własnej floty ciężarówek klientów gastronomicznych z centralnej Polski z nowoczesnego magazynu zlokalizowanego w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.
Marki handlowe Selgros Cash&Carry i Transgourmet należą do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP - druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi. www.transgourmet.pl www.selgros.pl
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS