< WRÓĆ DO Wydarzyło się

PETIT PARIS wsparło Fundację DRUŻYNA SZPIKU

Wydarzyło się2018-09-28

Napiwki "weekendowych kelnerów" dla podopiecznych Drużyny Szpiku w Poznaniu!!!


Podczas jednego z wrześniowych weekendów we francuskim bistro PETIT PARIS SOŁACZ w Poznaniu w rolę kelnerów i kelnerek restauracji wcieliły się osoby na co dzień nie związane z gastronomią. Każdy z nich pracował charytatywnie. Przez cały weekend napiwki były zbierane na szczytny cel jakim jest DRUŻYNA SZPIKU, która od lat pomaga chorym i potrzebującym w walce z chorobą. Cześć utargu restauracji została również przeznaczona na ten cel.
 
 
Pomysłodawczyni wydarzenia Daria Kuttene, współwłaściciel restauracji początkowo myślała tylko o piątkowym popołudniu. Jednak szybko okazało się, że chętnych jest więcej do pracy w tak szczytnym celu. Łącznie zebrało się 30 wolontariuszy. 
 
Kasia Bujakiewicz, Kasia Wilk jak i osoby o przeróżnych aktywnościach zawodowych z niesamowitym zaangażowaniem i energią obsługiwały Gości Bistro na Sołaczu, których frekwencja przerosła oczekiwania pomysłodawczyni jak i samych "weekendowych" kelnerów. Pracy było mnóstwo! Dorota Raczkiewicz, Prezes Fundacji DRUŻYNA SZPIKU również aktywnie brała udział i wspólnie z zespołem wykonywała obowiązki kelnera. Niesamowita osoba!
 
 
Cała akcja trwała przez cały weekend 14-16.09. i okazała się ogromnym sukcesem!
 ZEBRANO NAPIWKI W KWOCIE 12 tys. zł.! 
 
 
Była niesamowita energia we wszystkich uczestnikach akcji! Z uśmiechem na twarzy, czasem zakłopotaniem, dzielnie wykonywali swoje obowiązki i ani razu nie pokazali niezadowolenia, zmęczenia czy zwątpienia! Najchętniej zatrzymałabym ich WSZYSTKICH na stałe - relacjonuje z uśmiechem i szczęściem na twarzy pomysłodawczyni akcji Daria Kuttene.
 
 
Była to akcja Ludzi o Wielkich Sercach! Osób już dojrzałych, działających zawodowo w rożnych branżach, a jednak nie bojących się nowych wyzwań!  Bo wcielić się w rolę kelnera i obsługiwać, a nie być obsługiwanym, jak zazwyczaj w ich przypadku bywa to wielkie wyzwanie i odwaga! Bravo!!!
 
 
Osoby, które chciałyby wspomóc Drużynę Szpiku mogą zajrzeć na stronę http://darszpiku.pl/ds_wordpres/contacts/
 
Redakcja Papaja.pl serdecznie gratuluje inicjatywy oraz sukcesu i atmosfery jaka udzieliła się wszystkim odwiedzającym Petit Paris na Sołaczu w ten niezwykle magiczny wrześniowy weekend.
Całe wydarzenie możemy podsumować cytatem z Małego Księcia "Nie należy próbować przewidzieć przyszłości, trzeba sprawić, by była możliwa"
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS