< WRÓĆ DO Niebawem

Noc Restauracji - Smaki Polski 6-8 lipca

Niebawem2018-05-02

36 restauracji potwierdziło swój udział, zgłoś tez swoją !

Noc Restauracji zmienia formułę i staje się formatem ogólnopolskim z aspiracjami na więcej. Podczas weekendu 6-8 lipca w autorskich restauracjach w całym kraju szefowie podawać będą własne interpretacje polskich smaków.
 
Pięciodaniowe menu degustacyjne skomponowane będą wyłącznie z polskich produktów najwyższej jakości. Każdy szef jako bazę wykorzysta sprawdzonych lokalnych dostawców wskazując na pochodzenie produktów sięgnie także po produkty partnerów imprezy. Chcemy tym działaniem udowodnić Polakom i Europejczykom, że polska kuchnia to najwyższej jakości składniki i szefowie gotujący na światowym poziomie mówi Hubert Gonera pomysłodawca wydarzenia. Kolejne edycja mamy nadzieję obejmie także restauracje poza granicami Polski. W tym roku naszą aspiracją jest wyselekcjonowanie 100 restauracji w związku ze 100 leciem niepodległości. W niektórych miastach impreza będzie promowała lokalną tożsamość kulinarną.
 
W Gdańsku np. motywem do kulinarnych kreacji będą smaki Gdańszczan, a sama impreza będzie elementem Światowego Zlotu Gdańszczan. Na chwilę obecną mamy około 20 restauracji, które zgłosiły się do akcji. Przeszło 10 pochodzi z Gdańska. Pozostałe to renomowane lokale między innymi: Pałac Mierzęcin i restauracja Destylarnia gdzie szefuje Dawid Łagowski, Hotel Park w Szczecinie z szefem Mariuszem Szczecem, Hotel Mikołajki z Tomkiem Milewskim, Bistro Fedde z Gdyni z szefem Jackiem Fedde, Dworzysko z Szczawna Zdroju gdzie szefem jest Wojtek Harapkiewicz czy poznańska Cucina z Dominikiem Narlochem na czele.
 
 
Wymienione miejsca łączy nie tylko to, że w każdym  gotuje renomowany szef kuchni. Są to adresy szczególne, które pełnią rolę wizytówek lokalnej kuchni i jakościowych wyrobów kulinarnych.  
Do imprezy można zgłaszać się poprzez formularz na stronie www.nocrestauracji.pl.
 
 
Kwalifikacja odbędzie się poprzez ocenę jakości menu przedstawionego przez lokal i wniesienie opłaty wpisowej.  Liczba miejsc jest ograniczona.
 
W 2018 roku partnerami imprezy są wytwórcy jakościowych wyrobów kulinarnych między innymi: producent sera Bursztyn i Kolekcji Serowara Spółdzielnia Mleczarska Spomlek, Łagowski Manufaktura wytwarzająca oleje smakowe oraz Dreszler – Masarnia z Tradycją wytwórca najlepszych w kraju półgęsków i wędlin najwyższej jakości. Start imprezy w piątek 6 lipca o godzinie 18:00, konieczne rezerwacje. Wtedy też odbędzie się kolacja degustacyjna. Tradycyjnie, w trakcie wieczoru będzie można porozmawiać z szefem kuchni.
 
W skład menu wejdą specjalnie przygotowane na tę okoliczność dania. W sobotę i niedzielę będzie można jeszcze spróbować wybranych dań. Lista lokali dostępna na stronie imprezy. Jesteśmy przekonani, że impreza pokaże wyskoki poziom zarówno produktów jak i kompetencje szefów i stanie się stałym punktem polskiego i europejskiego kalendarza wydarzeń kulinarnych.
 
Tegoroczna edycja ma być ukłonem w stronę 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Chcemy zrobić prezent sami sobie i pokazać jakie bogactwo niosą za sobą smaki polski. Marzy nam się, żeby w tym roku wzięło udział w akcji aż 100 lokali.  Póki co swój udział potwierdziło już ponad 36 restauracji. Ich lista zmienia się  z godziny na godzinę i dostępna jest pod adresem www.nocrestauracji.pl”. Zapraszamy nadal ambitnych szefów kuchni popierających ideą gotowania na bazie lokalnych składników  - dodają organizatorzy.
 
Ceny za menu degustacyjne wahają się w większości od 69 zł do 120 zł. Podczas tych niezwykłych 3 dni kulinarnej przygody pośród dań bogatych w produkty wysokiej jakości i znakomitych aromatów, w niektórych lokalach będą czekać na gości dodatkowe atrakcje jak choćby muzyka na żywo. W każdej restauracji szef kuchni będzie mógł porozmawiać z gośćmi o swoich inspiracjach.
Aby w tą wyjątkową noc zapewnić wszystkim gościom niezapomniane wrażenia smakowe, serdecznie prosimy o rezerwowanie stolików bezpośrednio w restauracjach. 

Wszystkie informacje o lokalach biorących udział w Nocy Restauracji oraz menu degustacyjnych i ich cenach znaleźć można na stronie internetowej www.nocretauracji.pl
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.