< WRÓĆ DO Niebawem

Finałowa 13-ka World Class Poland 2018

Niebawem2018-05-29

 

 
Telewizyjne reality shows wykreowały kulinarne sławy, a do ich lokali ustawiają się kolejki. Czy dogoni ich „nocna zmiana” w postaci mistrzów sceny koktajlowej? Organizator World Class Poland wyłonił właśnie 13 finalistów barmańskiego konkursu. W czerwcu zmierzą się o tylko jedną przepustkę na globalne zawody w Berlinie.
 
 
Finaliści World Class Poland 2018
Trójmiasto
Oskar Weręża, Eliksir, Gdańsk
Marek Pobłocki, Nowy Świat Restaurant & Cocktailbar, Sopot
Kraków
Maciej Mazur, Z ust do ust
Paweł Michalik, TramBar
Osiek
Krzysztof Ciemiera, alter MOLO
Łódź
Piotr Dębowski, Bawełna
Bartłomiej Wójcik, Browar Księży Młyn
Szczecin
Bart Miedeksza, 17 Schodów
Warszawa
Marcin Kruk, Kita Koguta
Jakub Magnuszewski, 6 cocktails
Dawid Pytkowski, El Koktel
Jakub Sienkiewicz, KiTi bar
Wrocław
Daniel Kędzior, Kawiarnia Literatka
 

Mają od 24 do 36 lat, doświadczenie barmańskie od 2,5 roku do 11 lat, rozmaite, barwne życiorysy. Łączy ich pasja do kreowania smaków i komponowania ze sobą różnych, często nietypowych składników. Mieszkają i pracują w 8 miastach: Gdańsk, Sopot, Kraków, Osiek, Łódź, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Tak przedstawia się finałowa trzynastka najlepszych w Polsce barmanów.
 
Przeszli przez cykl szkoleń konkursowych, sito ogólnopolskich eliminacji, które wyłoniło 30-kę najlepszych, a następnie zmagania półfinałowe pod okiem międzynarodowego jury i krajowych zwycięzców konkursu z trzech poprzednich lat. Zachwycili w konkurencjach „Why So Sour’ous” i „Berlin Biography”, a przed nimi wielki finał World Class Poland 2018.
 
 
Zwycięstwo w krajowych kwalifikacjach to bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty.
 
World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. W Polsce konkurs wyłonił i wypromował już trzy gwiazdy sceny barmańskiej. Zostali nimi warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).
 
 
W czwartym roku obecności konkursu w Polsce, program World Class zyskał jeszcze większy rozmach niż do tej pory. Od 6 do 17 czerwca w kilkunastu miastach odbędzie się pierwsze w naszym kraju święto kultury koktajlowej – World Class Cocktail Festival. Przez 12 dni, w najlepszych barach m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie, będzie można skosztować koktajli w festiwalowej cenie 29 zł za 2 napoje. Kropkę nad „i” podczas festiwalu postawi finałowa rywalizacja konkursowa – 17 czerwca w klubokawiarni Miłość Warszawie, kiedy to miłośnicy sztuki koktajlowej będą mogli na żywo obejrzeć zmagania o tytuł Barmana Roku World Class Poland 2018.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.