< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne

Kulinarne tradycje Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono”-24.05

Szkoły gastronomiczne2018-04-19

Uczniowie na start !

 
 
UCZNIU !!! PODEJMIJ WYZWANIE RAZEM 
Z MISTRZEM SZKOLĄCYM/NAUCZYCIELEM ZAWODU 
Konkurs – Kulinarne tradycje Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono” 
 
Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy po raz pierwszy organizuje regionalny konkurs kulinarny pn. Kulinarne tradycje Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono”. Inicjatywa ta, to doskonała okazja do tworzenia pozytywnego wizerunku gastronomii i jej tradycji w regionie, popularyzacji potraw regionalnych, doskonalenia umiejętności kulinarnych młodych osób z regionu, a także podniesienia prestiżu województwa kujawsko-pomorskiego. 
Konkurs adresowany jest do uczniów branżowych szkół I stopnia, kształcących się w zawodzie kucharz, cukiernik z terenu województwa kujawsko- pomorskiego. 
 
Niecodzienna formuła konkursu polega na pracy zespołowej ucznia wraz 
z nauczycielem zawodu/mistrzem szkolącym biorącym udział w procesie praktycznej nauki zawodu. Konkurs przebiegnie w dwóch etapach.
W ramach I etapu uczestnicy przygotują autorską prezentację multimedialną dania tradycyjnego kuchni kujawsko-pomorskiej wybranego w kategorii słone lub słodkie, wraz z propozycją jego podania. Do udziału w finale Konkursu (II Etapie) zostanie zakwalifikowanych 10 (dziesięć) Zespołów, których prezentacje multimedialne zostaną uznane za najbardziej ciekawe.  
 
Konkurs ma na celu wzmocnienie przede wszystkim relacji pomiędzy uczniami a pracodawcami/mistrzami szkolącymi/nauczycielami z regionu przekazującymi dziedzictwo kulinarne kuchni kujawsko-pomorskiej. Adepci zawodu z regionu pod przewodnictwem swoich mentorów będą rywalizowali o najdoskonalsze przygotowanie dania regionalnego. 
 
Dla finalistów konkursu przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci wartościowych bonów na zakup sprzętu gastronomicznego.
 
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do dnia 24.05.2018 r. kierując je na adres: Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła 
i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy ul. Piotrowskiego 11, 85-098 Bydgoszcz  lub drogą mailową: sekretariat@izbarzem.pl.
 
Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału, który odbędzie się dnia 08.06.2018 r. w Bydgoszczy.  
 
Szczegóły konkursu opisane są w Regulaminie dostępnym na stornie www.izbarzem.pl 
Kontakt:  tel. 52 349 35 06, mail: izabela.goslinska@izbarzem.pl.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS