< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

Joachim Petterson- Pszczoły -premiera 14 lutego !

Nowości wydawnicze2018-02-13
 
Zapraszamy na pełną ciepła, usianą anegdotami opowieść
i fascynującym świecie pszczół,
o tym jak dalece mogą zmienić życie człowieka.
To nie tylko historia powstawania pewnej pasieki,
ale też pełne miłości rodzinne wspomnienie.
Tę książkę wraz z Joachimem Pettersonem
tworzyły jego żona Sara (autorka ilustracji zawartych w książce)
oraz córki Svea i Göta, których rysunek ilustruje pełną grozy opowieść
o zagubieniu królowej roju...
 
 
przeł. Witold Biliński
 
fot. Roland Perrson
 
W swojej książce Jochaim Petterson dzieli się z nami historią swojego dzieciństwa. Opowiada jak zaczęła się jego przygoda z pszczelarstwem. Wspomina czasy, gdy jako dziecko odwiedzał wujka i razem z nim zbierał miód. Teraz sam może poszczycić się własną pasieką.
Uświadamia nam, że pomoc tym owadom nie wymaga od nas wiele, że tak naprawdę wystarczy zbudować proste schronienie, którego nakład pracy jest niewielki, a jednak znaczenie ma ogromne. Możemy też przywiązywać większą wagę do uprawy w swoich ogrodach roślin, które lubią te owady. Nie tylko im tym pomożemy, ale sprawimy, że nasz ogród ożyje i będzie przyjemnym miejscem do spędzania czasu.
 
Czytaczyk, czytaczyk.blogspot.com
 
To książka o pszczołach, pszczelarstwie i pasji życia przeznaczona nie tylko dla pszczelarzy, ale dla wszystkich osób interesujących się życiem pszczół…
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, inspiruje i sprawia, że ma się ochotę założyć własną pasiekę lub usiąść w ogrodzie pośród bzyczących pszczół, trzmieli i kolorowych motyli :)
 
Jola K., magiawkazdymdniu.blogspot.com
 
 
 
Autor opowiada o swojej pasji z wielkim zaangażowaniem. Tę książkę czyta się jak doskonałą powieść obyczajową z wieloma wątkami, rozbudowaną akcją i wyrazistymi bohaterami. Poznacie pszczoły od a do zet, a zaprezentowany przez autora sposób na ich hodowlę zachęca do podjęcia własnej próby. Absolutnie niecodzienna i godna uwagi książka. Polecam gorąco!
 
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl
 
Czy barwna i bogato zilustrowana zdjęciami opowieść szwedzkiego pisarza może zmienić nastawienie ludzi do pszczół?
Wierzę, że tak, bo nie jest to akademicki wykład, lecz historia napisana z sercem i od serca, a przy tym poparta wieloma, nieraz zabawnymi anegdotami, wspomnieniami i radami, które nie trącą mentorstwem czy dydaktyzmem.
To książka przypominająca ludziom, że są tylko jednym z wielu elementów świata, wciąż zależnym od innych jego składników, nawet jeśli wciąż naiwnie sądzi on, że pełni rolę władcy, który zawsze może ujarzmić i pokonać naturę.
 
Beata Igielska, wywrota.pl
 
Wydawnictwo Literackie
 
 
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS