< WRÓĆ DO Nowości produktowe

Nowa edycja limitowana Nespresso od 15.01

Nowości produktowe2018-01-16

 
Nespresso wprowadza limitowaną edycję dwóch mieszanek kawy Arabica Ethiopia Harrar oraz Robusta Uganda, które nawiązują do miejsca narodzin kawy i jej aromatu. Nowe mieszanki będzie można kupić od 15 stycznia w butikach Nespresso, poprzez Centrum Obsługi Klienta, na stronie www.nespresso.com.pl oraz poprzez aplikację mobilną.

Legendy związane z miejscem narodzin kawy prowadzą do Afryki. Wyżyna Harrar to jeden z najsłynniejszych regionów produkcji kawy w Etiopii. Stąd pochodzi Arabica Ethiopia Harrar, espresso o aksamitnej konsystencji z nutami dojrzałych owoców i świeżych kwiatów. Prawdopodobne miejsce narodzin robusty to pradawna kraina Buganda, leżąca dziś na terytorium Ugandy.
 
Robusta Uganda to kawa zaskakująco słodka i intensywna, bogata w nuty kakao.
Z odkryciem arabiki związana jest opowieść o Kaldim, pasterzu kóz, który pewnego dnia zobaczył coś niezwykłego. Jego kozy, po zjedzeniu czerwonych owoców, rosnących na nieznanym mu krzewie, zaczęły podskakiwać. Pasterz postanowił spróbować tych ciekawych owoców. Podobnie jak kozy poczuł przypływ energii, dodatkowo zauważył, że moc owoców pozwala mu nie usnąć do czasu modlitw. Tak legenda stała się początkiem narodzin kawy.

Pochodzenie robusty owiane jest tajemnicą, najprawdopodobniej jednak pochodzi ona z Ugandy. To tutaj ziarna kawy robusta były częścią świętego rytuału łączącego dwie rodziny. Owoc kawy przekrajano na pół, a przedstawiciele rodów zjadali po jednym z dwóch ziaren ukrytych w jego wnętrzu. Wtedy duch kawy na wieczność łączył obie rodziny i ich potomków więzią przyjaźni i lojalności.
 

W Nespresso wiemy, że pochodzenie kawy i droga z plantacji do filiżanki są równie ważne, co jej smak. Najnowsza limitowana edycja zaprasza naszych konsumentów w mityczną podróż do korzeni kawy. Te fascynujące opowieści są ważną częścią historii kawy. Arabica Ethiopia Harrar i Robusta Uganda to dwie kawy, które w pełni oddają charakter regionów, z których pochodzą – mówi Karsten Ranitzsch, szef zespołu ds. kawy w Nespresso.

Tworząc nową edycję limitowaną Nespresso nawiązało współpracę m.in. z londyńską ilustratorką, Marianą Rodrigues, która jest autorką projektu graficznego kapsułek. Nowe kawy Nespresso są naprawdę wyjątkowe dzięki ich mitycznym korzeniom. Tworząc projekty kapsułek, starałam się oddać bogactwo kultur Etiopii i Ugandy, i połączyć je z piękną historią i rodowodem kawy – mówi Mariana Rodrigues.
 

Uzupełnieniem nowych mieszanek kawy i zestawów prezentowych są akcesoria, zaprojektowane przez szwajcarskie biuro projektowe Atelier Oї. Misa i taca wykonane są ze stali nierdzewnej i zainspirowane tradycyjnymi afrykańskimi rytuałami związanymi z kawą. Wykorzystane wzornictwo nawiązuje do znanych od stu lat rzemieślniczych technik obróbki stali i ornamentowej sztuki giloszowania. 
 
 
  
Arabica Ethiopia Harrar i Robusta Uganda będą dostępne od 15 stycznia 2018 roku w butikach Nespresso. Będzie je można zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com.pl oraz poprzez aplikację mobilną. Więcej informacji o limitowanej edycji można znaleźć na stronie https://www.nespresso.com/pl/pl/origins-of-coffee
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS