< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin 2017 Main Cities of Europe

Wydarzyło się2017-12-07

Uroczystości w Warszawie i Krakowie !

W dniach 4-5 grudnia w Warszawie i Krakowie odbyło się wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin 2017 Main Cities of Europe, zorganizowane przez Prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego - partnera Przewodnika Michelin.
 
 
Plakiety Przewodnika Michelin to dekoracyjne elementy zaprojektowane i wykonane przez Michelin po raz pierwszy w historii polskiej gastronomii, które pozwolą klientom zidentyfikować restauracje wyróżnione w Przewodniku Michelin 2017 Main Cities of Europe.
 
 
Plakiety są potwierdzeniem przynależności do „rodziny Michelin” grona ponad 20.000 restauracji na świecie, wyróżnionych w czerwonym przewodniku.
Projekt „Michelin Plaques”wystartował 2 lata temu dla kilkunastu krajów na świecie, m.in.: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec,Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luxemburga, Niderlandów, Szanghaju.
 
 
 
W roku 2017 Plakiety zostały wyprodukowane po raz pierwszy także dla Polski.
Podczas tychże wydarzeń, 53 najlepsze restauracje z Warszawy i Krakowa odebrały swoje Plakiety Michelin, stanowiące potwierdzenie ich wyróżnień za rok 2017 w słynnym czerwonym Przewodniku.
 
 
Pierwsza ceremonia odbyła się 4 grudnia br. w hotelu InterContinental w Warszawie, po zakończeniu której goście wzięli udział w kolacji w restauracji Platter by Karol Okrasa.
 
 
Dzień później Plakiety Przewodnika Michelin wręczone zostały w Urzędzie Miasta Krakowa, zaś kolacja odbyła się w restauracji Kogel Mogel.
W tych niezwykle znaczących dla polskiej branży gastronomicznej spotkaniach wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze samorządowe, członkowie Akademii Gastronomicznej w Polsce, a także media i osobowości gastronomiczne.
 
 
 
 
 
Patronem medialnym była papaja.pl

#michelinguideplaque

Galeria:http://www.papaja.pl/index.php?m=g&id=117&t=2

Foto:

Daniel Miśko
Miśko Collective
www.danielmisko.pl
www.facebook.com/miskocollective

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS