< WRÓĆ DO Niebawem

World Class 2018 – barmani na start!

Niebawem2017-10-27

Kto chętny na barmańską olimpiadę w Berlinie?

 

 
Już trzech najlepszych, polskich barmanów próbowało sił w największym konkursie barmańskim globu – World Class, ale nadal czekamy na trofeum dla Polaka. Organizator znów ruszył na poszukiwania kandydatów, a rozpoczął od bezpłatnych szkoleń w 12 miastach. Zwycięzca polskich kwalifikacji zmierzy się z zawodnikami z 60 krajów podczas jubileuszowego, dziesiątego finału w Berlinie.
 
World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W jego 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło już czterech Europejczyków.
U podstaw World Class leży zaawansowany program edukacyjny, dlatego kwalifikacje w 60 krajach rozpoczynają się od otwartych sesji treningowych.
 
W Polsce cykl bezpłatnych szkoleń, zarówno dla barmańskich weteranów, jak i adeptów, dotyczy dwóch ekscytujących trendów w branży, które warto włączyć do codziennej pracy barmana.
 
 
Cykl rozpoczyna się 6 listopada w Gdańsku. Przez kolejne 4 tygodnie obejmie 11 kolejnych miast: Olsztyn, Szczecin, Poznań, Wrocław, Warszawa, Łódź, Gliwice, Katowice, Lublin, Rzeszów i Kraków. Pierwszy z tematów – „Heat of the Moment”, dotyczy składników i technik, które szefowie kuchni wykorzystują do kreowania smaków i pokazuje, jak można je zastosować w barze.
 
 
Drugi cykl szkoleń odbędzie się w styczniu i lutym 2018 r. i zostanie poświęcony tematyce „Sustainability” (z ang. zrównoważony rozwój). Barmani dowiedzą się, w jaki sposób mogą stać się bardziej proekologiczni w pracy, zapewniając oszczędności w prowadzeniu lokalu.
 
Spotkania prowadzą finaliści globalnego konkursu World Class – Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015). Udział przynajmniej w jednym szkoleniu jest konieczny, by móc następnie zgłosić się do konkursu.
 
Zainspirowani szkoleniami, barmani z całej Polski do 31 marca 2018 r. będą mogli wziąć udział w eliminacjach do konkursu, nadsyłając receptury koktajli za pośrednictwem aplikacji konkursowej na Facebooku. W kwietniu 2018 r. organizator wyłoni 30 najlepszych, polskich barmanów.
 
Po rozgrywce półfinałowej „Top 12” zakwalifikuje się do ścisłego, krajowego finału w Warszawie. Polskiego Barmana Roku 2018 poznamy w czerwcu przyszłego roku. Zwycięzca jako czwarty Polak będzie reprezentować nasz kraj w światowych finałach zawodów World Class w Berlinie, które odbędą się na przełomie sierpnia i września 2018 r.
 
Harmonogram regionalnych szkoleń World Class Poland – Heat of the Moment:
 
6.11 Gdańsk
7.11 Olsztyn
8.11 Szczecin
14.11 Poznań
14.11 Wrocław
20.11 Warszawa 21.11 Łódź
27.11 Gliwice
28.11 Katowice
28.11 Lublin
4.12 Rzeszów
5.12 Kraków
 
Zapisy dla kandydatów na: www.facebook.com/worldclasspoland/
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.