< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Międzynarodowy Zlot Zbójników - zakończony 2017 !

Wydarzyło się2017-08-28

Relacja !

Międzynarodowy Zlot Zbójników oraz Festiwal Zbójnickie Jadło o „Złote parzenice” 2017 r. już za nami.
 
Celem Festiwalu jest promocja zapomnianych dań pasterskich sporządzanych na ogniu oraz wymiana receptur i wiedzy o produktach regionalnych. Festiwalowi towarzyszył Międzynarodowy Zlot Zbójników, bawiono się w otoczeniu scenerii zbójnickiej przy akompaniamencie muzyki góralskiej, nie zabrakło dań regionalnych sporządzonych z serów, baraniny, jagnięciny .
 
Podczas Festiwalu odbył się również konkurs kulinarny, każda startująca zobowiązana była do wykonania dania głównego (trzy porcje), przyrządzonego w kociołku lub ogniu, opartego na regionalnych recepturach. Dodatki i aranżacja była dowolna.
 
Wyniki konkursu:
 
III miejsce ZBÓJNICY SPOD BABIEJ GÓRY - ZBÓJECKIE ŻARCIE
II miejsce LUBO KUBLA - ZBÓJNICKI TALERZ
I miejsce RAFAŁ DOROCIUK - ZBÓJNICKIE FIT I SMAKU ŁYK, który otrzymał główną nagrodę złotą parzenicę pokrytą 24-karatowym złotem ufundowaną przez Bacówkę u Wiecha.
 
Dziękujemy wszystkim drużynom, które stawiły się do konkursu i zachwyciły nas smakiem i wykonaniem dań konkursowych. Przede wszystkim dziękujemy partnerom i sponsorom:
Firmie STALGAST i p. Piotr Paweł Malewski, Firmie PRYMAT, FIRMIE PISKOREK, Firmie KONIK, LASERWOOD Małgosi i Michałowi, Agencji NIKO, portalowi PAPAJA i Poradnik Restauratora. 
 
Wielkie podziękowania dla współorganizatora Karczma Góralska Renata i Tomek Brachaczek, uznanie dla całej załogi Karczmy.
 
Szczególne podziękowania i wyrazy wielkiego szacunku za ogrom pracy włożony w pracę podczas obrad dla wszystkich jurorów: 
Piotr Malewski - przewodniczący,
Małgorzata Katarzyna Stach
Agnes Hajbura - Michałowska
Michał Bałazy
 
 
Dziękujemy wszystkim zbójnikom, kompaniom, grupom za liczne stawienie się na ZLOT.
Ze zbójnickim pozdrowieniem HEJ!
Do zobaczenia za rok!
 
Bacówka u Wiecha
Aleksandra i Wiesław Wróblewscy
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS